Medale, ale i zespół

Jerzy Zaborski
Pływanie. Z czterema medalami wróciła Unia Oświęcim z letnich mistrzostw Polski juniorów 16-letnich na długim basenie, które rozegrano w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W klasyfikacji medalowej oświęcimianie uplasowali się na 13. miejscu, ale w rywalizacji klubowej, z dorobkiem 283 pkt., przegrali tylko z UKS G-8 Bielany Warszawa (354 pkt.). Trzecia była MKP Szczecin (265 pkt.).

- Właśnie ta punktacja oddaje siłę naszego zespołu - cieszy się trenerka Barbara Lipniarska-Skubis. - Pewnie, że na pierwszym planie są medaliści, ale była też grupa zawodników, która otarła się o medale, czy pływała w finałach B. To wszystko złożyło się na bardzo dobry wynik oświęcimskiej drużyny.

Ze złotego medalu na 100 m stylem motylkowym cieszyła się Katarzyna Kołodziej (1.02,11). W tym samym finale, ale na 7. pozycji, uplasowała się Justyna Pisarek (1.05,48).

Kołodziej, jak na wiodącą postać przystało, swój drugi indywidualny medal, ale tym razem srebrny, zdobyła na 50 m st. motylkowym (28,11). Mistrzostwo przegrała z Katarzyną Rogowską z MKP Szczecin (28,00). Z kolei w tym samym finale Pisarek była dziewiąta (29,68).

Dwa medale zdobył Andrzej Michalczyk. Najpierw srebrny na 50 m stylem klasycznym (29,98). Złoto przegrał z Janem Kałusowskim z Trójki Łódź (29,28). Później Michalczyk wywalczył brąz na 50 m st. dowolnym (23,91). Złoto wywalczył Jakub Kraska (23,63) z Piątki Konstantynów Łódzki.