Martina i Ewelina to mocne ogniwa Krakusa

(ŻUK)
Kolarstwo. Pracowity weekend mieli kolarze Krakusa bbc Czaja Swoszowice. W Wiciu i Jarosławcu odbyła się kolejna runda Pucharu Polski kobiet.

Najlepiej z krakowskiej ekipy w jeździe na czas spisała się Martina Stecka - 4. wśród juniorek młodszych, która straciła 0,29 s na dystansie 10 km do 3. miejsca. 7. była Julia Rusnarczyk, a 17. Weronika Grosicka. W rywalizacji juniorek 6. miejsce zajęła Ewelina Sikora.

W wyścigach ze startu wspólnego Sikora była 6., a Stecka 9. - Jechały w koszmarnych warunkach, przy mocno padającym deszczu - opowiada trener Krakusa Zbigniew Klęk. - Było niesamowicie wiele kraks. Dobrze, że nasze dziewczyny wyszły z tego obronną ręką i finiszowały w większej grupie. Jestem zadowolony z ich występu.

Z kolei w Turawie startowali chłopcy. W jeździe na czas juniorów 12. był Filip Jarzyna, 22. Szymon Drobny, który jechał na zapasowym rowerze. W wyścigu ze startu wspólnego na 15. pozycji uplasował się Drobny. - Pozostali nie ukończyli wyścigu, ale nie chodziło nam o wyniki, a o przećwiczenie pewnych wariantów jazdy - tłumaczy Klęk. - Wszystko mamy podporządkowane pod mistrzostwa Polski juniorów i juniorek, które za dwa tygodnie odbędą się w Gdyni. 21 czerwca będą „czasówki”, a dzień później wyścigi ze startu wspólnego. Szkoda, że jest taka zbitka.

Źródło: vivi24