Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Każdy architekt będzie mógł zaprojektować tanie mieszkanie na wynajem [WIDEO]

Grzegorz Skowron
Grzegorz Skowron
Mieszkanie Plus. Wkrótce ogłoszony zostanie konkurs na rozwiązania architektoniczne i technologiczne w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

Celem takiego konkursu jest uzyskanie optymalnych propozycji układu przestrzennego i koncepcji materiałowo-technicznych dla modelowego zespołu budynków mieszkalnych. Szczegółowe warunki mają być przedstawione w przyszłym miesiącu.

Rekordowy kwartał na zakończenie rekordowego roku dla deweloperów

Źródło:Agencja Informacyjna Polska Press

- Już zwracamy się do producentów nowoczesnych technologii prefabrykowanych o zaoferowanie rozwiązań w programie Mieszkanie Plus. Jednocześnie ogłaszamy, że przygotowywany jest konkurs dla architektów na rozwiązania architektoniczne w ramach programu. Szukamy innowacyjnych pomysłów i gotowych rozwiązań projektowych, które zapewnią wysoką jakość budynków przy koszcie budowy nieprzekraczającym 2 tysiące złotych za metr kwadratowy. Prace, które powstaną w ramach konkursu, będziemy chcieli wdrożyć w życie przy okazji realizowanych przez nas inwestycji - stwierdził Grzegorz Muszyński, członek zarządu spółki BGK Nieruchomości, która odpowiada za realizację rządowego programu mieszkaniowego.

Przy organizacji konkursu BGK Nieruchomości współpracuje z Izbą Architektów Rzeczpospolitej Polskiej i Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej. Zgłoszenia będą przyjmowane poprzez stronę internetową www.bgkn.pl, gdzie znajdzie się specjalnie dedykowana sekcja. W pierwszym etapie konkursu oceniana będzie koncepcja, zaś w drugim etapie oczekiwane będą szczegółowe rozwiązania architektoniczne z użyciem nowoczesnych technologii prefabrykowanych dla konkretnych lokalizacji.

BGK Nieruchomości dysponuje już gruntami o powierzchni niemal 450 hektarów wstępnie wytypowanych w 66 gminach, na których może powstać ponad 50 tys. mieszkań. Budowa 444 mieszkań w Białej Podlaskiej i Jarocinie już się rozpoczęła.

W realizację rządowego programu włączyła się też spółka PKP. - Wstępnie wytypowaliśmy grunty o łącznej powierzchni około 250 hektarów, na których powstać może około 40 tysięcy mieszkań. Dokładne dane będą znane po analizie chłonności terenów i uwarunkowań wynikających z zapisów miejscowych planów, a także po przygotowaniu ostatecznych koncepcji architektonicznych - podkreśla Bartłomiej Pawlak, członek zarządu BGK Nieruchomości. Chodzi o 17 lokalizacji w 10 miastach: Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu (wielohektarowe działki), Białymstoku, Chorzowie, Katowicach, Gdańsku, Łomży, Łowiczu i Szczecinie (mniejsze działki).

W tej grupie nie ma Krakowa. - Docelowo jesteśmy zainteresowani inwestycjami w 70 miastach, w których PKP posiada nieruchomości. Wkrótce poddamy te grunty szczegółowym analizom - zapewnia Bartłomiej Pawlak.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Polacy chętniej sięgają po krajowe produkty?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski