Zobacz jak się zmienia muzykę klubową w grafiki

Zobacz jak się zmienia muzykę klubową w grafiki

Aleksandra Suława

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Naprawdę nazywa się Jacek Rudzki, ale wszyscy, nawet ci którzy znają tylko jego prace, a nie jego osobiście, mówią o nim Znajomy Grafik.
Jest absolwentem Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz Uniwersytetu Kingston w Londynie. Pracuje jako wolny strzelec - grafik i ilustrator. Współpracował między innymi z Fajnymi Chłopakami, Edgarem Bąkiem czy Super Super. W jego plakatach oszczędna, geometryczna forma, kontrastuje z intensywną, choć zwykle ograniczoną do kilku kolorów, paletą. Zresztą, jak sam mówi „znajduje wielką przyjemność w zestawianiu ze sobą prostych form geometrycznych i nadawaniu im nowych znaczeń”. Na swoim koncie ma wyróżniane okładki płyt (O.S.T.R. & Marco Polo Kartagina - okładka roku 2014 w konkursie COVERawARTS) i znaki (m.in. logo tegorocznego szczytu NATO w Warszawie)

Teraz prace Znajomego Grafika można oglądać w Lastriko (ul. Dolnych Młynów 10). Te utrzymane w różowo - niebiesko - białej kolorystyce plakaty, zostały stworzone specjalnie na potrzeby klubu, z którym Znajomy Grafik współpracuje od początku istnienia lokalu. Na wystawie znalazły się prace, które u stałych bywalców Lastrika wywołają pewnie nostalgię - np. plakat z otwarcia klubu, jak i prace najnowsze, zapowiadające nadchodzące wydarzenia. Wszystkie w „lastrikowym” duchu.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie? - odcinek 7

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama