Happysad, Zakopower i Sonbird w najbliższą sobotę na...

Happysad, Zakopower i Sonbird w najbliższą sobotę na Gubałówce

Materiał partnera zewnętrznego

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Happysad, Zakopower i Sonbird w najbliższą sobotę na Gubałówce
1/2
przejdź do galerii
Kolejny koncert z cyklu Hej Fest odbędzie się już w najbliższą sobotę 12 sierpnia na Gubałówce, a zagrają na nim Happysad, Zakopower oraz półfinalista Festiwalu Supportów - Sonbird.

Happysad powstał w 2001 r. w Skarżysku Kamiennej. 3 lata później zespół wydał swoją debiutancką płytę „Wszystko jedno”, z której singlowy „Zanim pójdę” utrzymał się na trójkowej liście przebojów przez 33 tygodnie, a przez magazyn „Tylko Rock” został uznany za jedno z najważniejszych wydawnictw w historii polskiego rocka. Happysad ma na swoim koncie 7 albumów studyjnych.

Zakopower to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów folkowo-rockowych. Założony przez skrzypka i wokalistę Sebastiana Karpiela-Bułeckę, swoją pierwszą płytę wydał w 2005 r. - „Music Hal”, ale największym sukcesem grupy okazał się album „Boso” z 2011 r., który osiągnął status potrójnej platyny, zdobył 3 Fryderyki i 2 Superjedynki.

Czwarty półfinalista Festiwalu Supportów to żywiecki Sonbird. Czwórka przyjaciół założyła zespół w 2015 r. i od tego czasu jest o nich coraz głośniej. Muzyczna wrażliwość i dojrzałe teksty zwróciły na siebie uwagę Katarzyny Nosowskiej, która umieściła ich w swojej topowej piątce w konkursie Skoda Auto Music. W zeszłym roku Sonbird wydał swoją debiutancką EP-kę -„Wspomnienia z Poprzedniego Życia”.

Organizatorem Hej Fest jest fundacja Polish Heritage, a głównym sponsorem i właścicielem marki festiwalu są Polskie Koleje Linowe. Festiwal Hej Fest jest realizowany w ramach projektu współfinansowanego przez Fundusze Europejskie w ramach cyklu „Małopolska Brzmi Dobrze!”.

Czytaj także

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama