Do zakochania

Urszula Wolak

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

W „Planie Maggie” gra gwiazda kina niezależnego Greta Gerwig
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©Fot. Archiwum

Podczas tego tygodnia Letniego Taniego Kinobrania w Kinie Pod Baranami warto również zobaczyć film „Plan Maggie” (1, 4, 6 lipca). Od 30 czerwca do 6 lipca Letnie Tanie Kinobranie.
Maggie (Greta Gerwig) jest nowoczesną dziewczyną z Nowego Jorku, która nie jest w stanie zakochać się na dłużej niż 6 miesięcy, ale bardzo chciałaby zostać matką. Postanawia po prostu zajść w ciążę i wybiera do tego celu potencjalne najlepszego mężczyznę. Tymczasem zakochuje się w zupełnie innym (Ethan Hawke). Po kilku latach cudzy mąż, który w międzyczasie został jej własnym, powszednieje i Maggie znów potrzebuje zmiany. W jej głowie pojawia się nowy plan, ale żeby go zrealizować będzie potrzebowała pomocy byłej żony swojego obecnego partnera (Julianne Moore).

Ta jedyna w swoim rodzaju osobowość Maggie jest wytworem wyobraźni nagradzanej i cenionej przez krytyków Rebeki Miller, powieściopisarki, scenarzystki, reżyserki i aktorki, córki wybitnego dramaturga Arthura Millera. We wszystkich swoich filmach - m.in. „Angeli”, „Własnym tempie” i „Balladzie o Jacku i Rose” - artystkę interesowało kompleksowe studium współczesnych relacji międzyludzkich.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie? - odcinek 7

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto


Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama