Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Jedynie słuszna droga

Jedynie słuszna droga

Gdy w listopadzie zeszłego roku powstawał opozycyjny „gabinet cieni”, można było odnieść wrażenie, że po miesiącach niepowodzeń i zażartej wewnętrznej rywalizacji, opozycja zabierze się do pracy i przedstawi program alternatywny dla działań rządu.
Obsadzano wirtualne „resorty”, spierano się o fotele wirtualnych „ministrów”, ale równocześnie zapowiadano przygotowanie projektów zmian, które pozwolą sięgnąć po społeczne poparcie. Minęło pięć miesięcy i z tamtych obietnic nie zostało ani śladu. W zamian mieliśmy grudniowo-styczniowe awantury i wokalne występy opozycyjnych gwiazd w Sejmie, a potem strategiczną ofensywę liderów opozycji, którzy zajęli się, wymagającą najwyższych intelektualnych wysiłków, analizą działań małopolskiej drogówki.
W trosce o bezpieczeństwo pani premier zaangażowano najwyższe autorytety w dziedzinie teorii świetlnej sygnalizacji i praktyki naciągania prawa. Opozycja zjednoczyła się, podzieliła i znów zjednoczyła, co przedstawiły programy informacyjne TVN, osiągając najwyższy poziom rzetelności i społecznego zaufania.

Aby zdyskontować te sukcesy, przystąpiono do powoływania opozycyjnego rządu, na czele z weteranami dotychczasowych zmagań i sukcesów. Wprawdzie wewnątrz obozu, deklarującego przywrócenie minionego porządku, doszło do niesnasek i pretensji, ale polityczny czołg ruszył i rozpędza się w kierunku kolejnego zwycięstwa. Wyczuwając pomyślną koniunkturę najuczciwsi prezydenci kilku dużych miast wybrali się na targi nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu, aby upłynnić majątkowe nadwyżki, a pracujące w obronie ich słusznych interesów niezawisłe kancelarie prawne pospieszyły z wnioskami o pilne sprywatyzowanie ratuszowych budynków.

Pierwsza liga sędziowskich emerytów już szykuje ustawę o obligatoryjnej kolejnej kadencji dla wyznających słuszne poglądy burmistrzów oraz o powołaniu najwyższej rady do spraw właściwej interpretacji wyniku ostatnich wyborów. W każdym razie po sprawdzeniu odcisków linii papilarnych na kartach do głosowania, nieuprawnieni wyborcy, odpowiedzialni za utrudnienia w sprawowaniu władzy przez elitę Europejczyków, zostaną dożywotnio pozbawieni prawa głosu i obciążeni obowiązkową prenumeratą „Gazety Wyborczej”.

Oczekując na powołanie rządu „tego co było”, tłumy manifestantów wyległy na ulice, manifestując swoje przywiązanie do mniejszościowej większości. Imponujący marsz 134 demonstrantów w Warszawie i morze 49 głów pod Wawelem w Krakowie, jasno pokazują, że cała Polska odzyskała wiarę w rychłą odbudowę jedynie słusznej demokracji. A gdy już ona nastanie, odwoła się wszelkie wybory, żeby krnąbrny naród znów nie popełnił jakiegoś głupstwa.
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

SB

+4 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Zenon (gość)  •

SB i POzostale lewactwo ickow chce dalej zyc na koszt Polakow!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj