Nie tylko informatyka daje szansę na pracę

Nie tylko informatyka daje szansę na pracę

(JAN)

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Nie tylko informatyka daje szansę na pracę
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©Fot. Małgorzata Genca

Edukacja. Dedykowana uczniom szkół średnich ósma edycja Dnia Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego stanowiła doskonałą okazję do zainteresowania młodych „królową nauk”. W imprezie brało udział około tysiąca odwiedzających.
Jak przekonują organizatorzy wydarzenia, matematyka i informatyka obecne są stale w naszym życiu codziennym i pełnią niezwykle istotną rolę w próbach opisu otaczającej nas rzeczywistości. Pracownicy, doktoranci i studenci Wydziału, przygotowali dla odwiedzających bogatą ofertę programową, obejmującą wykłady i czterdzieści różnych warsztatów realizowanych w mniejszych grupach.

Nowością tegorocznej edycji było spotkanie z absolwentami matematyki i informatyki, którzy wyjaśniali, jak zdobyte na studiach wykształcenie przekłada się na późniejszą karierę zawodową.
- Impreza podzielona była na część informatyczną i matematyczną - mówi Agnieszka Dudek z dziekanatu Wydziału Matematyki i Informatyki UJ. - O ile w przypadku studiów informatycznych nikt nie ma wątpliwości, co do ich użyteczności w poszukiwaniu pracy zawodowej, o tyle z matematyką sprawa ma się nieco inaczej. Nasi absolwenci udowadniali uczniom profilowanych klas szkół średnich, że także po studiach matematycznych można liczyć na dobrą pracę, na przykład w finansach czy logistyce.

Prócz części, która miała pokazać, jak przydatni są informatycy i matematycy na rynku pracy, organizatorzy przygotowali także cały szereg ciekawych wykładów i warsztatów pokazujących, jak znajomość (lub jej brak) tych nauk wpływa na nasze codzienne życie. Można więc było dowiedzieć się, dlaczego prawidłowe prognozowanie pogody tak często się nie udaje, czym jest sztuczna inteligencja, dlaczego mass media popełniają absurdalne pomyłki, jak działa wyszukiwarka google czy też jak wygrać aukcję i na niej nie stracić.

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama