Stop brawurze motocyklistów. Akcja policji w Pisarzowicach...

Stop brawurze motocyklistów. Akcja policji w Pisarzowicach już w niedzielę ZDJĘCIA

JAK

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Wypadek motocyklisty
1/10
przejdź do galerii

Wypadek motocyklisty ©FOT. Śląska Policja

Tylko w lipcu na śląskich drogach życie straciło 10 kierowców jednośladów. Sierpień rozpoczął się kolejnym tragicznym zdarzeniem z udziałem motocyklisty. Dlatego też już dzisiaj w niedzielę, 6 sierpnia, policjanci śląskiej drogówki będą prowadzić działania „Stop brawurze".
Tylko w lipcu na śląskich drogach życie straciło 10 kierowców jednośladów. Sierpień rozpoczął się kolejnym tragicznym zdarzeniem z udziałem motocyklisty. Dlatego też już jutro, w niedzielę 6 sierpnia, w podbielskich Pisarzowicach policjanci śląskiej drogówki będą prowadzić działania „Stop brawurze", które poświęcone są bezpieczeństwu w relacji kierowcy samochodów i motocykli.

Na miejscu prowadzonych działań „Stop brawurze" pojawią się motocykliści, którzy doznali trwałego uszczerbku na zdrowiu oraz rodziny ofiar wypadków. Akcja w Pisarzowicach przy ulicy Bielskiej, gdzie w miniony poniedziałek także zginął motocyklista, potrwa od godz. 16.00 do 17.00.
Zobacz galerię
Jak informuje śląska policja, „Czarna seria" rozpoczęła się 1 lipca w Ustroniu, gdzie zginął 42-letni motocyklista, a zakończyła się 31 lipca w Wiśle śmiercią 28-letniego kierowcy jednośladu. Pomiędzy pierwszym a ostatnim dniem lipca nie było jednego tygodnia, w którym nie zginąłby kierujący tymi pojazdami, zaś tylko w drugiej połowie miesiąca doszło do 7 śmiertelnych wypadków motocyklistów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Tragiczny lipiec dla motocyklistów w woj. śląskim. Statystyki przerażają ZDJĘCIA


- Nie ma reguły co do dnia tygodnia, czy też godzin w jakich doszło do tych tragedii. Wypadki te miały miejsce zarówno w dni robocze jak i weekendowe, motocykliści ginęli wczesnym porankiem, w ciągu dnia jak i w nocy. Do siedmiu zdarzeń doszło w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h, zaś trzy wypadki zdarzyły się na głównych śląskich szlakach komunikacyjnych tj. DK 1, DK 81 i DK 94. Wszyscy, którzy zginęli, to mężczyźni ze średnią wieku nieco ponad 33 lat - informują policjanci.
4 zdjęcia
Przejdź do galerii

Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Polskiego

Wypadek policjanta w Świerklańcu

Śmiertelny wypadek motocyklisty w Świerklańcu. Zginął policjant z KMP Katowice

Link do głównego zdjęcia

Wypadek policjanta w Świerklańcu ©Andrzej Jedrek/Śląscy motocykliści


I dodają, że biorąc pod uwagę ogólną liczbę osób zabitych na śląskich drogach, w lipcu motocykliści stanowili aż 37 proc. ofiar, gdy z ponad 2,87 mln zarejestrowanych w województwie śląskim pojazdów, motocykle stanowią niespełna 5 proc. (dane z 2016 r.).

Wstępne czynności na miejscu zdarzeń wskazują, że w większości przypadków przyczyną była zbyt duża prędkość, jednak są też i takie zdarzenia, w których motocykliści stracili życie na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu przez kierujących samochodami.Policjanci podkreślają, że na poprawę bezpieczeństw największy wpływ mają sami motocykliści przede wszystkim poprzez:

* zakładanie każdorazowo profesjonalnej odzieży motocyklowej;
* stosowanie zwiększających możliwość szybszego zauważenia motocyklisty przez kierujących samochodami dodatków takich, jak kamizelki i elementy odblaskowe (umieszczone zarówno na ciele motocyklisty jak i na motocyklu),
*posiadanie kasku w intensywnych kolorach;
*przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości;
* właściwe wykonywanie manewrów wyprzedzania i zmiany kierunku jazdy;
* zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzających pojazdów;
* przestrzeganie zasad szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania przy tym wszystkim zachowując zdrowy rozsądek.

- Reasumując motocykliści powinni pamiętać, że nie są sami na drodze, mając do innych kierujących dużo szacunku oraz nie zapominać, że sami decydują o wielu czynnikach w trakcie jazdy. Właśnie w każdym z 10 wypadków, w których zginęli kierujący jednośladami, przyczyną był błąd człowieka - podkreślają policjanci.

Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiskaPodwyżki w Biedronce, Lidlu, Auchan. Ile zarabiają?KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE


KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS


Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama