Winiety, e-matrice, e-znamki - opłaty drogowe w Europie

Winiety, e-matrice, e-znamki - opłaty drogowe w Europie

Materiał Partnera Zewnętrznego

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Winiety, e-matrice, e-znamki - opłaty drogowe w Europie
1/9
przejdź do galerii

Niemal wszystkie państwa europejskie wprowadziły opłaty z korzystanie ze swojej sieci autostrad i dróg ekspresowych, albo planują to zrobić w najbliższym czasie. Co polski kierowca powinien wiedzieć o sposobach opłat zanim wyruszy w drogę po zagranicznych szosach? Przede wszystkim to, że opłaty uiszcza się najczęściej na dwa sposoby, albo są to znane z naszego kraju odcinkowe pobory opłat, czyli popularne bramki, spotkać je możemy również choćby w Chorwacji, Włoszech czy Francji. Drugą możliwością wniesienia opłaty za przejazd autostradami jest zakup winiet czasowych. Rozwiązanie to jest z powodzeniem stosowane na przykład w Czechach, Austrii, czy Szwajcarii. O ile jednak w przypadku bramek niemożliwy jest wjazd na autostradę bez uiszczenia opłaty, o tyle w krajach stosujących winiety, to na kierowcy ciąży obowiązek pamiętania o ich wcześniejszym zakupie, aby nie wjechać na płatną drogę bez ważnej naklejki, gdyż grozi to drakońskimi mandatami.

Gdzie i kiedy w takim razie najlepiej będzie zakupić winietę, aby uniknąć często długich kolejek przy granicy oraz zapłacić możliwie najmniej?

Optymalnie będzie skierować swoje kroki do krakowskiego Biura Podróży Jagiellonia, które od wielu lat zajmuje się sprzedażą winiet drogowych do krajów europejskich. Naklejki w najniższej cenie w Polsce, dzięki którym możliwe jest swobodne korzystanie z sieci dróg danego kraju można nabyć w biurze przy ulicy Rakowickiej 20/3B w Krakowie lub za pośrednictwem strony internetowej www.winiety.com.pl

Dlaczego warto skorzystać z usług akurat Biura Podróży Jagiellonia? Choćby z tego powodu, że w jego ofercie dostępne są wszystkie możliwe do zakupienia w Polsce rodzaje winiet na autostrady krajów europejskich, a więc: winiety czeskie, winiety słowackie (elektroniczne e-znamki), winiety węgierskie (e-matrice), winiety austriackie, winiety słoweńskie, winiety szwajcarskie oraz winiety rumuńskie (elektroniczne roviniety). Wszystkie wymienione powyżej winiety oferowane są w najniższej cenie spośród wszystkich punktów dystrybuujących je w Polsce. Jagiellonia nie dodaje do końcowych cen żadnych dodatkowych opłat, dlatego mają Państwo gwarancję, że dostępne tu winiety zgodne są z cennikiem ich głównego dystrybutora na terenie naszego kraju, czyli Polski Związek Motorowy.

Nieocenioną korzyścią z wcześniejszego zakupu winiet jest to, że dzięki temu można uniknąć długich kolejek przy granicach oraz dodatkowych opłat związanych z prowizją przygranicznych punktów dystrybuujących winiety. Często zdarza się przecież tak, że odłożenie zakupu winiety na czas podróży powoduje konieczność zatrzymania się na nieplanowany postój przy każdej granicy, co jest najbardziej dokuczliwe podczas podróży z małymi dziećmi lub podczas nocnego przejazdu. Inną kłopotliwą kwestią może być to, że wiele stacji benzynowych, czy też innych punktów dystrybuujących winietki w krajach tranzytowych ma kilkugodzinne przerwy nocne. W takim przypadku również niemożliwym będzie zakup winiety na miejscu.

Zagraniczne opłaty drogowe można również zakupić bez wychodzenia z domu za pośrednictwem sklepu internetowego www.winiety.com.pl a listonosz lub kurier – w zależności od wybranej opcji dostawy, dostarczy zakup prosto pod nasze drzwi. Wybierając wysyłkę kurierską, winiety mogą dotrzeć do klienta nawet następnego dnia roboczego.

Płatność za winiety odbywa się w złotówkach. Odpada więc Państwu problem związany z kupowaniem koron czeskich, franków szwajcarskich czy innych walut. Oczywiście do każdego zakupu dołączany jest paragon lub na życzenie klienta faktura VAT.

Biuro Podróży Jagiellonia ma jeszcze w zanadrzu miłą niespodziankę dla klientów kupujących winiety. Przy zakupie choćby jednej winietki, oferowana jest również zniżka w wysokości 20% na zakup polisy ubezpieczeniowej na czas wyjazdu. Dodatkowo każdemu klientowi wręczany jest specjalny voucher, który umożliwia otrzymanie zupełnie darmowych winiet na kolejny wyjazd. O szczegóły promocji prosimy pytać naszych konsultantów.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo