W skrócie

Grzegorz Skowron

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

W skrócie
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©pixabay.com

Kraków nadal atrakcyjny dla outsourcingu. W opublikowanym w ubiegłym tygodniu prestiżowym rankingu Tholons Services Globalization City Index, Kraków znalazł się na 8. miejscu wśród miast najlepszych dla dla międzynarodowych usług.
Stolica Małopolski awansowała w tym zestawieniu o jedną pozycję, w Europie lepiej notowany jest jedynie Dublin. Kraków został uznany za doskonałe miejsce dla międzynarodowych usług ze względu na dostępność dobrych specjalistów, atrakcyjne warunki do prowadzenia biznesu, efektywność kosztową i wysoką jakość życia.

Więcej kredytów w całej Europie. Jak podaje EUROFINAS, zrzeszający organizacje reprezentujące instytucje finansowe z 18 krajów Europy, w ubiegłym roku o 10 proc. wzrosła liczba udzielonych kredytów hipotecznych. Tylko w 18 państwach pożyczkę na zakup dachu nad głową wzięło 67,7 tys. osób.

Już 1,3 tys. mieszkań w budowie. W Gdyni ruszyła w poniedziałek budowa ponad 170 mieszkań na wynajem realizowanych w ramach programu Mieszkanie Plus. Wcześniej rozpoczęto budowę takich 215 mieszkań w Wałbrzychu i 329 lokali w Pruszkowie. Jeszcze wcześniej zainaugurowane zostały inwestycje w Białej Podlaskiej i Jarocinie. Łącznie w przygotowaniu jest ponad 10 tys. mieszkań, z czego ponad 1,2 tys. jest już w budowie.

Drewniane perełki na fotografiach. Do 16 lipca na Placu im. Ojca Studzińskiego w Krakowie można oglądać wystawę fotografii przedstawiających wybrane obiekty leżące na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. W naszych województwie znajduje się ponad 250 bezcennych zabytków prezentujących 500-kilometrowy Szlak Architektury Drewnianej, 8 z nich wpisanych zostało na słynną Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Gmina prosi o dane o czynszach. Wydział Mieszkalnictwa Urzędu Miasta Krakowa apeluje do zarządców i właścicieli nieruchomości na terenie Krakowa o przekazywanie danych dotyczących czynszów najmu lokali mieszkalnych. Zakres niezbędnych informacji oraz wzory formularzy, które posłużą do ich przekazywania są zamieszczone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 27 grudnia 2007 r.

Wypełnione formularze należy składać osobiście lub za pośrednictwem poczty w terminie : za pierwsze półrocze - do końca lipca danego roku, a za drugie półrocze - do końca stycznia roku następnego.

Park pod ochroną. Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął plan ochrony dla Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego. Jest to podstawowy dokument, który kompleksowo określa sposoby ochrony przyrody, krajobrazu oraz wartości kulturowych na tym obszarze. Będzie obowiązywał przez najbliższe 20 lat.WIDEO: Ceramika w mieszkaniu. Jak urządzić wnętrze?

Autor: Dzień Dobry TVN, x-news

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama