Rosalie Chatwin akustycznie

Rosalie Chatwin akustycznie

Paweł Gzyl

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Rosalie Chatwin ujmuje swą dziewczęcą urodą i wrażliwością

Rosalie Chatwin ujmuje swą dziewczęcą urodą i wrażliwością ©fot. archiwum

Music Trail Festival. 8 i 9 sierpnia, godz. 20 i 18, Kościelisko i Krynica.
Rosalie Chatwin ujmuje swą dziewczęcą urodą i wrażliwością

Rosalie Chatwin ujmuje swą dziewczęcą urodą i wrażliwością ©fot. archiwum

Kościelisko jest miejscem magicznym - i przekonał się o tym każdy, kto choć raz tam zagościł. w ramach swych turystycznych wędrówek. W tym roku po raz pierwszy zabrzmi w nim ciekawa muzyka. A wszystko to za sprawą Kościelisko Music Trail Festivalu.

Pod nazwą tą ukrywa się seria sierpniowych i wrześniowych koncertów, które prowadzić mają, jak dobrze oznaczony szlak, do październikowego finału. Całość została pomyślana tak, aby muzyka wpisywała się w wyjątkowość miejsca, krajobrazu i czasu, który w Kościelisku płynie jakby inaczej.

Music Trail Festival ma scalać piękno natury, walory miejsca - i wrażliwość młodych artystów. Niemal każdy koncert w Kościelisku zostanie dzień później powtórzony na Górze Parkowej w Krynicy. A wszystkie są bezpłatne.

W najbliższy wtorek i środę obejrzymy na żywo Rosalie Chatwin. To młoda artystka, której muzyczna przygoda rozpoczęła się już w wieku 14 lat, kiedy napisała swoją pierwszą piosenkę. Dorastała bowiem w domu pełnym muzyką.

W wieku 19 lat wydała autorską płytę „Diary” - niezwykle emocjonalną i delikatną. Koncertowała w licznych miastach w Polsce, nie jest jej obcy również „busking”, czyli granie na ulicach dla zarobku.

Jej inspiracją są głównie ludzie, to jak wpływają na jej świat oraz wszelkie niedopowiedzenia i skrajności. Młodzieńcze teksty i proste, bardzo urocze melodie to znak rozpoznawczy Rosalie. Songwriterka ma raptem 21 lat i stale się rozwija.

Już teraz w jej kompozycjach słychać echa twórczości Katie Meluy, Erykah Badu czy Alicii Keys. To znaczy, że bliski jest jej ciepły soul - ale nie stroni też od łagodnego folku czy nawet popu.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 14

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama