Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Premiery kinowe

Premiery kinowe

„Sully”
Reż. Clint Eastwood, USA
{Cinema City, IMAX, Kijów, Multikino}


W filmie „Sully” Tom Hanks znów będzie musiał zmierzyć się z katastrofą lotniczą, przeciwnościami losu, walczyć o życie i honor. To, że aktor decyduje się na tak trudne scenariusze jest tylko korzyścią dla widzów. To geniusz od zadań specjalnych, który jest gwarantem 120 minut rozrywki na najwyższym poziomie.

A jeśli za kamerą stoi specjalista od sensacyjnych filmów - Clint Eastwood, możemy być pewni, że to murowany hit tej zimy.

„Sully - to historia Chesleya „Sully`ego” Sullenbergera, który bohatersko wylądował uszkodzonym i wypełnionym przerażonymi pasażerami samolotem na rzece Hudson. 5 stycznia 2009 roku cały świat był świadkiem „cudu na rzece Hudson”, podczas którego pilot uratował życie 155 osobom znajdującym się na pokładzie.

Jednak, mimo że opinia publiczna i media głośno wychwalały Sully’ego za wyjątkowe umiejętności jako pilota, w czasie śledztwa zostały ujawnione fakty, które mogły zniszczyć jego reputację i karierę.

„Creative Control”
Reż. Benjamin Dickinson, USA
ARS, Kika, Mikro, Pod Baranami


David (reżyser i scenarzysta filmu oraz odtwórca głównej roli) to przepracowany i uzależniony od technologicznych nowinek pracownik agencji reklamowej. Pracuje nad kampanią dla nowej generacji okularów pozwalających ujrzeć „ulepszoną rzeczywistość”. Jego związek z dziewczyną - instruktorką jogi Julilette (Nora Zehetner, „Mad Men”) - przechodzi kryzys. David zazdrości swojemu kumplowi Wimowi (Dan Gill, „The Office”) wspaniałego życia z seksowną Sophie (Alexia Rasmussen). Postanawia wykorzystać okulary, aby stworzyć rzeczywistych rozmiarów awatara Sophie. Fantazja i rzeczywistość mieszają się. Namiętności sięgają zenitu i sprawy wymykają się spod kontroli. W jednej ze scen para uprawia seks w designerskim lofcie. W szczytowym momencie mężczyzna łapie smartfon i robi zdjęcie. On nie tyle uprawia seks, co obserwuje siebie uprawiającego seks - jest zarówno aktorem, jak i widownią

„Hiszpański temperament”
Reż. Emilio Martínez Lázaro, Hiszpania
{Agrafka, ARS, Mikro, Pod Baranami}


Amaia pochodzi z Kraju Basków, nie lubi się stroić a swoim temperamentem mogłaby obdzielić połowę Hiszpanii. Właśnie rzucił ją narzeczony, a do miasta przyjeżdża ojciec by poznać ukochanego córki. Rodzina dla Baska to rzecz święta, dlatego dziewczyna decyduje się na mały przekręt. Poznany na wycieczcie do Sewilli Rafa, rodowity Andaluzyjczyk, czyli największy wróg, wydaje się być najgorszym pomysłem na ratunek. Ale być może najlepszym sposobem na wybrnięcie z tarapatów są kolejne tarapaty? Dzikie historie w hiszpańskim stylu z hiszpańskim charakterem i temperamentem.

„Lion. Droga do domu”
Reż. Garth Davis, Australia, USA, Wielka Brytania
{ARS, Cinema City Bonarka/Galeria Kazimierz, Mikro, Pod Baranami}


Film został zainspirowany prawdziwą historią o nadzwyczajnej odwadze i wielkiej sile miłości. Pięcioletni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć o sobie wiele. Nie zna nazwiska ani adresu rodziny. Zdany wyłącznie na siebie, musi stawić czoła zagrożeniom czekającym na ulicach wielomilionowego miasta. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny.


 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się