Premiery filmowe

Premiery filmowe

Urszula Wolak

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Nowy film polskiego króla komedii, Juliusza Machulskiego - „Volta”
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©Fot. Archiwum

„Volta”, reż. Juliusz Machulski, Polska
{Agrafka, ARS, Cinema City, Kijów, Mikro, Mikro Bronowice, Multikino, Pod Baranami, Pod Baranami - MOS}

Komedia. Bruno Volta to prawdziwy „kiler” w rozwiązywaniu zagadek i przeglądaniu ludzi na wylot. Pewnego dnia jego zmysł kombinowania i zarabiania zostaje postawiony w stan pełnej gotowości. Jego znacznie młodsza partnerka Agnieszka w niecodziennych okolicznościach poznaje dziewczynę o imieniu Wiki. Nowa znajoma znajduje w ścianie starej kamienicy tajemniczy i niezwykle drogocenny przedmiot.

Volta nie może przepuścić wartej miliony okazji. Wspólnie z „cwaniakowatym” ochroniarzem Dychą postanawia zagrać „vabank” i jest gotowy na wszystko, aby wejść w posiadanie tej jakże niezwykłej rzeczy. Nie będzie to jednak łatwe, bo niewinnie wyglądająca Wiki to w istocie godny rywal, a nie jakaś tam „słaba płeć”. Jak to się skończy?

„Baby Driver”, reż. Edgar Wright, USA, Wielka Brytania
{ARS, Cinema City, Multikino, Pod Baranami, Pod Baranami - MOS}

Sensacyjny. Utalentowanego kierowcę (Ansel Elgort), który zarabia na życie udziałem w napadach, przez życie prowadzi muzyka. To ona pomaga mu być najlepszym w tym, co robi. Kiedy jednak poznaje dziewczynę swych marzeń (Lily James), postanawia porzucić przestępczą przeszłość i zacząć żyć normalnie.

Zmuszony przez bossa mafijnego (Kevin Spacey), dla którego pracuje, do udziału w z góry skazanym na niepowodzenie skoku, ryzykuje utratą wszystkiego, co dla niego najważniejsze - miłości, wolności i muzyki. Jak to się skończy?

„To przychodzi po zmroku”, reż. Trey Edward Shults, USA
{Cinema City, Kijów, Mikro, Mikro Bronowice}

Thriller. Wyobraź sobie koniec świata. A teraz wyobraź sobie coś znacznie gorszego... Paul zrobi wszystko, żeby ochronić swoją rodzinę przed nadciągającym, tajemniczym wirusem. Na całym świecie nie ma dla nich bezpiecznego miejsca, oprócz opuszczonego domku w środku lasu. Żyją według surowych zasad, chcąc przetrwać najgorsze. Sytuacja komplikuje się, gdy do chatki trafia kolejna rodzina poszukująca schronienia...

„Enklawa”, reż. Goran Radovanovic, Serbia, Niemcy
{Kika, Mikro}

Obyczajowy. Dziesięć lat od zakończenia wojny w Kosowie. Dziesięcioletni Nenad mieszka na farmie w małej serbskiej enklawie z ojcem i chorym dziadkiem. Poza nimi w okolicy jest tylko dwóch Serbów: pop i trzydziestoletni nauczyciel. Każdego dnia chłopak dociera do szkoły klaustrofobicznym pojazdem wojskowym. Jest w niej jedynym uczniem, a tęskni za towarzystwem rówieśników. Wiele razy widzi ich z daleka przez szczeliny w opancerzeniu samochodu. Dzięki niezwykłej determinacji udaje się mu odnaleźć przyjaciela pośród społeczności muzułmańskiej.

„Miś Bamse i miasto złodziei”, reż. Christian Ryltenius, Szwecja
{Agrafka, Mikro Bronowice}

Dla dzieci. Bamse musi chronić swoją babcię przed złym lisem Reynardem. Niestety, ta zostaje porwana, co uniemożliwiło jej zrobienie miodu, który czyni Bamse najsilniejszym niedźwiedziem na świecie. Postanawia zatem wraz z przyjaciółmi - żółwiem i zajączkiem - wyruszyć w niebezpieczną podróż do Lasu Złodziei. Pełna przygód wyprawa pozwoli im przekonać się, jak wielka jest siła przyjaźni.

Co Ty wiesz o Krakowie? - odcinek specjalny - radni cz.2

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama