Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Premiery filmowe

Urszula Wolak
Urszula Wolak
„La La Land” to jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2017 roku
„La La Land” to jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2017 roku archiwum

„La La Land”
Reż. Damien Chazelle, USA
{Kino Pod Baranami, ARS, Kijów, Cinema City Kazmierz/Bonarka/Plaza/Zakopianka, Multikino}

Na tle kolorowego i tętniącego życiem Los Angeles rozgrywa się romantyczna historia dwojga marzycieli, którzy próbują zrealizować swoje sny o karierze w showbiznesie. Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to, co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

„Manchester by the Sea”
Reż. Kenneth Lonergan, USA
{Kino Pod Baranami, ARS}

Lee Chandler (Casey Affleck) prowadzi dosyć monotonne i samotne życie pracując jako dozorca w Bostonie. Codzienną rutynę przerywa nagła śmierć jego starszego brata Joe’go (Kyle Chandler). Zaskoczony wiadomością, że brat powierzył mu opiekę nad swoim synem Patrickiem (Lucas Hedges), Lee rzuca wszystko i wraca w rodzinne okolice, do niewielkiego, rybackiego miasteczka Manchester by the Sea. Mężczyzna musi zająć się osieroconym, nastoletnim bratankiem i zmierzyć się z wydarzeniami z przeszłości, które sprawiły, że rozstał się z żoną - Randi (Michelle Williams) i opuścił miasteczko, w którym wyrastał.

„W pionie”
Reż. Alain Guiraudie, Francja
{Kino Pod Baranami, Kika, Mikro}

Oniryczna opowieść o mężczyźnie, który samotnie wychowuje dziecko i szuka pomysłu na film. Alain Guiraudie, reżyser „Nieznajomego nad jeziorem” łączy zagrożenia współczesności z atmosferą legend i mitów, mówiących o zmaganiach się człowieka z naturą, uosabianą przez żądne krwi wilki. Tworzy świat, w którym zarówno status i role społeczne, jak i tożsamości seksualne wydają się chwiejne i nieoczywiste.

„Las, 4 rano”
Reż. Jan Jakub Kolski, Polska
[Kika, ARS, Mikro}

Forst jest zamożnym, dobrze zorganizowanym człowiekiem. Kiedy go poznajemy, wydaje się królem życia. Któregoś dnia porzuca korporację, w której jest wiceprezesem. Zniszczenia, jakie po sobie zostawia, nie dają nadziei na powrót. Las, 4 rano kilka lat później. Na wpół zdziczały dziad leśny: zarośnięty, brudny, w łachmanach, zakłada wnyki na zwierzęta. Rozpoznajemy, to ten sam człowiek - Forst. Mężczyzna mieszka w lesie, w wybudowanej przez siebie ziemiance. Za towarzystwo ma trójnogiego psa. Żywi się mięsem upolowanej zwierzyny. Żyje w zgodzie z przyrodą. Któregoś dnia przed drzwiami jego samotni staje 13-letnia dziewczynka, Jadzia. Forst musi po raz kolejny zmienić swoje życie.

„Zombie Express”
Reż. Sang-ho Yeon, Korea Południowa
[Kika, ARS, Kijów}

Seok Woo jest przepracowanym menedżerem w dużej, seulskiej korporacji. Odeszła od niego żona, a z córeczką ma chłodne relacje. W dniu urodzin dziewczynki Woo wybiera się z nią do mieszkającej w Pusan matki. Wsiadają do szybkiego pociągu KTX i ruszają w drogę. Tymczasem w kraju wybucha epidemia zombie. Koreę Południową ogarnia chaos, a kolejne ofiary dołączają do hord żywych trupów. Zarażeni trafiają także do pociągu. Podróż momentalnie staje się walką o przetrwanie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski