Pożegnanie z The Dillinger Escape Plan

Pożegnanie z The Dillinger Escape Plan

Paweł Gzyl

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Specjalnością grupy The Dillinger Escape Plan są koncerty

Specjalnością grupy The Dillinger Escape Plan są koncerty ©Fot. materiały prasowe

10 sierpnia, godz. 20, Kwadrat. Kiedy w pierwszej połowie stycznia amerykańska grupa The Dillinger Escape Plan jechała do Krakowa na koncert w klubie Kwadrat, doszło do wypadku samochodowego pod Częstochową.
Specjalnością grupy The Dillinger Escape Plan są koncerty

Specjalnością grupy The Dillinger Escape Plan są koncerty ©Fot. materiały prasowe

Trzynaście osób trafiło do szpitala - a występ został oczywiście odwołany. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne i muzycy niebawem wrócili na trasę. W jej ramach postanowili ponownie spróbować dotrzeć pod Wawel. Miejmy nadzieję, że tym razem nic nie stanie im na przeszkodzie i w ten czwartek zagrają w Kwadracie.

To tym bardziej istotne, że The Dillinger Escape Plan właśnie obwieścił zakończenie działalności i aktualna trasa koncertowa to pożegnanie muzyków z fanami. Występy promują jednocześnie ostatni album grupy, który ukazał się pod koniec ubiegłego roku - „Dissociation”.

- Nie chcieliśmy dojść do sytuacji, gdzie kończymy, bo musimy albo jesteśmy starzy, bądź ludzie mają nas dosyć - wyjaśnia decyzję zakończenia działalności gitarzysta, Ben Weinman.

Koncerty The Dillinger Escape Plan słyną z niezwykłej energii. Członkowie grupy poruszają się po całej konstrukcji sal klubowych, wspinają na balkony, elementy nagłośnienia, a nawet skaczą w publiczność. Nic więc dziwnego, że fani cenią sobie przede wszystkim koncertowe wykonania utworów swych ulubieńców.

Działając od 1997 roku The Dillinger Escape Plan wyspecjalizował się w połączenie metalowego ciężaru i hard core punkowej szybkości. Każdy amerykańskiej formacji zdobywał coraz to większy rozgłos, a „One Of Us Is The Killer”, wspiął się na 25. miejsce listy „Billboardu”. Ostatni koncert grupa zagra 29 grudnia w Nowym Jorku.

WIDEO: Bezpieczna podróż w samochodzie. O czym warto pamiętać?

Autor: Dzień Dobry TVN, x-newsCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama