Piknik z dobrym uczynkiem

Piknik z dobrym uczynkiem

(DD)

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Piknik z dobrym uczynkiem

©materiały promocyjne

Dziś, 24 czerwca, w godz. 12-18 Klub Honorowych Dawców Krwi w Krakowie organizuje nad Zalewem Nowohuckim piknik „Dobry uczynek - kochaj życie”, podczas którego będzie można oddać krew, ale też wspomóc Szpital im. Stefana Żeromskiego.
Piknik z dobrym uczynkiem

©materiały promocyjne

Pieniądze, które uda się zebrać, będą przeznaczone na zakup sprzętu specjalistycznego. To nie pierwsza współpraca między Klubem a Szpitalem; rok temu krwiodawcy zorganizowali zbiórkę pieniędzy na paczki mikołajowe dla małych pacjentów. W trakcie pikniku lekarze i pielęgniarki będą do usług mieszkańców Nowej Huty. Nad Zalew przybędą interniści i kardiolodzy, którzy odpowiedzą na każde pytanie zainteresowanych.


Poza konsultacjami planowane jest przeprowadzenie badań: pomiary cukru, ciśnienia itd. Będzie się można dowiedzieć o akcjach bezpłatnych badań organizowanych w „Żeromskim”. Najważniejszy punkt programu to jednak zbiórka krwi. Jej niedobór w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w okresie wakacji powtarza się każdego roku. Zdarzają się sytuacje odwoływania planowanych operacji z powodu braku krwi w placówkach leczniczych.

WIDEO: Dlaczego kupujemy tyle leków bez recepty?

Autor: Dzień Dobry TVN, x-newsCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama