Patrycja jest pałkarzem. Eliminuje wrogów za pomocą......

Patrycja jest pałkarzem. Eliminuje wrogów za pomocą... tłuczka

Adrian Hulbój

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Kraków Dragons, marcowy nabór do drużyny

Kraków Dragons, marcowy nabór do drużyny

Quidditch, czyli witajcie w magicznym świecie Harry’ego Pottera. Kafle, tłuczki, znicze i miotły nie są jednak wyłącznie elementem fikcyjnego świata, czego najlepszym przykładem są zawodnicy zespołu Kraków Dragons - aktualni wicemistrzowie Polski w tym nieco dziwnym sporcie.
Kraków Dragons, marcowy nabór do drużyny

Kraków Dragons, marcowy nabór do drużyny

Ten sport poznałam dosyć przypadkowo - zaczyna Patrycja Szklarz, w drużynie znana lepiej jako Pata. - Kiedyś zauważyłam ogłoszenie o treningu. Pomyślałam, czemu nie? Po raz pierwszy zjawiłam się na nim w marcu i zostałam do teraz. Pata jest pałkarzem - jej zadanie polega głównie na eliminowaniu zawodników przeciwnej drużyny za pomocą piłki do zbijaka. - To nie jest zwykła piłka do zbijaka. To tłuczek! - podniesionym głosem mówi drobna dziewczyna, zwracając na siebie wzrok pozostałych klientów pizzerii, w której rozmawiamy. Zapamiętajcie - tłuczek. Kije, z którymi pomiędzy nogami biegają zawodnicy, to miotły, a niedopompowane piłki do siatkówki, którymi należy trafić w jedną z trzech obręczy, to kafle. I tyle. A jeśli ktoś nie widzi tej różnicy... cóż, to niezawodny znak że jest mugolem!

Jak wygląda quidditch w realnym świecie? W wielkim skrócie, można powiedzieć, że jest to połączenie piłki ręcznej, rugby i zbijaka. Plac gry zajmuje około 60 metrów. W odległości 33 metrów od siebie ustawione są po trzy stojące obręcze. Szerokość boiska wynosi 22 metry. Podobnie jak w książkowej wersji tego sportu wyróżnia się 4 pozycje : ścigających, obrońców, pałkarzy i szukających.

Pozostało jeszcze 84% treści

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł:

Masz dostęp? Zaloguj się

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo