Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Najpierw się badam, potem biegam

Materiał płatny Najpierw się badam, potem biegam

Rano dla formy, po pracy dla relaksu. Biegajmy i kontrolujmy zdrowie Rano dla formy, po pracy dla relaksu. Biegajmy i kontrolujmy zdrowie

Rano dla formy, po pracy dla relaksu. Biegajmy i kontrolujmy zdrowie (© Fot. archiwum )

Bieganie. W parkach, po leśnych dróżkach, nad rzeką, na plaży. Regularne bieganie to zysk dla organizmu: mniej kalorii, więcej tlenu, niższe ciśnienie. Jednak każdy zdrowy człowiek, który do tej pory był mało aktywny fizycznie, przygodę z bieganiem musi rozpocząć powoli i rozsądnie.
Bieganie stało się atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu, ponieważ łączy dbanie o zdrowie i kondycję z relaksem. Umożliwia szybsze spalanie tłuszczu, dotlenia organizm i obniża ciśnienie krwi. Popularność biegania, także w Polsce, rośnie z roku na rok i trudno się dziwić - jest powszechnie dostępne, niezależne od pory dnia i roku, nie wymaga - poza butami i ubiorem- specjalnego sprzętu, nie trzeba kupować karnetu na siłownię.

Czy jednak bieganie jest dla każdego i czy biegać możemy zacząć w jakimkolwiek okresie życia? Niestety, nie. I nie chodzi tylko o bóle stawów czy kolan.

Pozostała część artykułu dostępna jest tylko dla abonentów

Zostało jeszcze 88% treści

Wykup dostęp Mam abonament

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się