Letnie Tanie Kinobranie. Tylko za 7 zł

Letnie Tanie Kinobranie. Tylko za 7 zł

Urszula Wolak

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

„Co przynosi przyszłość” Mii Hansen-Løve
1/4
przejdź do galerii

„Co przynosi przyszłość” Mii Hansen-Løve ©fot. archiwum

Kobieta-Hiob


9 (g. 19), 10 (g. 17), 12 (g. 14.45) lipca, Pod Baranami

Nathalie naucza filozofii w paryskim liceum. Praca wciąż jest dla niej pasją, ma świetny kontakt ze studentami. Prywatnie wiedzie równie szczęśliwą egzystencję. Długoletni związek, dwoje dorosłych dzieci. Jedynie dysfunkcyjna matka przysparza nieco problemów.

Pewnego dnia mąż nagle informuje Nathalie, że opuszcza ją dla innej kobiety. Wkrótce potem umiera matka bohaterki, a ona sama traci pracę. Czy odnajdzie się w nowej rzeczywistości?

„Co przynosi przyszłość” to film jednej z najzdolniejszych młodych autorek kina europejskiego, Mii Hansen-Løve („Eden”). Reżyserka wzorowała bohaterkę tego obrazu na własnej matce.

Hansen-Løve rolę Nathalie pisała od razu z myślą o Isabelle Huppert. Razem stworzyły unikatowy w kinie portret kobiety-Hioba.

Wspólnota


7 (g. 15.45), 11 (g. 15), 13 (g. 21) lipca, Pod Baranami

Po nagrodzonym przez jury festiwalu w Cannes 2013 filmie „Jak ojciec i syn” Hirokazu Kore-eda powraca z inspirowaną klasycznym, japońskim kinem subtelną opowieścią o miłości i bliskości.

Trzy siostry mieszkają w wielkim, starym domu w Kamakurze pod Tokio. Kiedy dowiadują się o śmierci ojca, którego nie widziały od 15 lat, jadą na daleką prowincję, aby wziąć udział w pogrzebie. Tam poznają swoją nastoletnią, przyrodnią siostrę, o której istnieniu nie wiedziały. Zapraszają ją, by zamieszkała razem z nimi i postanawiają zrobić wszystko, by młoda dziewczyna poczuła się częścią rodziny.

„Nasza młodsza siostra” Hirokazu Kore-edy, jednego z najbardziej uznanych, współczesnych reżyserów, to pełen niuansów portret relacji między siostrami, a także słodko-gorzka opowieść o ludziach żyjących w nadmorskim mieście.

Zmysłowo


8 (g. 22), 11 (g. 21), 13 (g. 13) lipca, Pod Baranami

Najnowszy film Park Chan-wooka, twórcy „Oldboya” i „Pani Zemsty”. Przewrotny thriller oparty na bestsellerowej powieści Sarah Waters - „Złodziejka”.

Korea, lata 30. XX wieku. Oszust z nizin społecznych postanawia podstępem rozkochać w sobie piękną Japonkę - dziedziczkę wielkiej fortuny - aby przejąć jej majątek. W tym celu umieszcza w jej najbliższym otoczeniu tytułową służącą - posłuszną sobie naciągaczkę, która ma zaskarbić względy milionerki i stać się jej zaufaną powiernicą.

„Służąca” to opowieść o trójkącie miłosnym, pożądaniu, seksualnych fantazjach i wyrafinowanej zemście. Widziana z różnych perspektyw intryga z minuty na minutę diametralnie się zmienia, zmierzając ku przewrotnemu finałowi.

Służąca” podbiła serca widowni ubiegłorocznego festiwalu w Cannes, gdzie film miał swoją światową premierę.

Co Ty wiesz o Krakowie? - odcinek specjalny - radni cz.2

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo