LayDJ rządzi

Paweł Gzyl

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Sobota, 5 sierpnia, godz. 23, Prozak 2.0. Jeśliby zmierzyć obecność kobiet na muzycznych scenach, to na pewno jest ich najwięcej w popie, a najmniej - w rocku. Gdzieś po środku lokuje się scena elektroniczna - ze zwyżkową tendencją. Z miesiąca na miesiąc przybywa na niej bowiem młodych dziewczyn, które albo stają za deckami jako didżejki, albo tworzą własną muzykę jako producentki. Nie brak wśród nich gwiazd klubowej sceny. Jedną z nich jest już LayDJ.
LayDJ wprowadza do polskiej elektroniki zmysłowy powiew

LayDJ wprowadza do polskiej elektroniki zmysłowy powiew ©Fot. Marcin Socha

Pod tym pomysłowym pseudonimem ukrywa się Anna Raś z Krakowa, która zaczęła swoją didżejską karierę aż osiem lat temu. Tamte czasy to dla niej przygoda z popularnymi wtedy klubami na imprezowej mapie Krakowa - jak choćby niezapomniany Frantic, gdzie rozgrzewała parkiet miksturą dobrego hiphopu i ciepłego R&B.

Później przyszedł czas na występy w nieistniejącej już również Pauzie, Prozaku 2.0 czy w warszawskim 1500m2 Do Wynajęcia, gdzie Ania dzieliła scenę z Hudsonem Mohawke i zagrała wtedy wyborny set - tym razem już w klimatach nowoczesnej elektroniki.

Od tamtej pory Ania cyklicznie występuje jako flagowa postać popularnego cyklu WIADOMO niemal w całej Polsce, a także gościnnie pojawia się na wydarzeniach organizowanych przez tak znanych promotorów, jak Pigeon i Flirtini.

Niezwykle ważną częścią aktywnej działalności LayDJ na polskiej scenie klubowej jest również współtworzenie tria didżejskiego i promotorskiego - Cracow Beat Club, z którym zaprosiła do Polski takich artystów, jak Lunice, Tokimonsta i Flosstradamus.

Obecnie didżejka skupia się na tworzeniu debiutanckiego autorskiego materiału muzycznego - i mamy nadzieję, że usłyszymy go już niebawem.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 14

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama