Kiciuś i Micia - koty z Kalifornii

Kiciuś i Micia - koty z Kalifornii

(MAT)

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Kiciuś i Micia - koty z Kalifornii

©Archiwum

Czytelnicy piszą o swoich kotach. Teraz Misia jest bardzo szczęśliwa u nas w dużym domu z ogrodem, niedaleko pól. Jak mieszkała w zimie w garażu, to wyhodowała sobie piękne, grube futro, a teraz na wiosnę tak linieje, że rodzice wstrzymują się z praniem dywanów, aż jej to przejdzie.
Kiciuś i Micia - koty z Kalifornii

©Archiwum

Najbardziej mnie denerwuje, gdy przychodzą do nas goście i mówią: O, jakie śliczne koty i jakie podobne do siebie, czy to rodzeństwo? Jak można coś takiego wymyślić? To, że mamy futra w tym samym kolorze jeszcze naprawdę o niczym nie świadczy. Mamy tak odmienne osobowości, że dla mnie porównywanie z Miśką brzmi jak obelga.

Chociaż właściwie ostatnio trochę się jakby poprawiło. Na noc mama zamyka Misię w garażu, a ja śpię z rodzicami w łóżku - po staremu.
Po śniadaniu ja wychodzę na spacer przed dom, a Misia za dom, więc nie wchodzimy sobie w drogę. Jak jesteśmy sami w domu to każde z nas znajduje sobie przytulne miejsce do odpoczynku, a w tym domu jest ich co niemiara. Czasem dajemy sobie z Misią po całusku, ale na tym się kończą nasze przyjacielskie gesty. Chociaż, muszę przyznać, że już nie syczy na mnie i nie prycha, tak jak kiedyś. Nie mogę jednak obiecać, że spełni się kiedyś mamy marzenie, że będziemy się razem bawić. Mnie już nie w głowie takie rzeczy. Poleżeć na słońcu, poobserwować ptaki, pobiegać za zajączkami z mamy zegarka, czego mi więcej trzeba?

(I tu kończą się wspomnienia Kiciusia, a zaczyna opowieść o jego koleżance - Misi)

***

Misia trafiła do nas jako najprawdopodobniej ofiara porzucenia. Widać było, że niedawno była zadbaną kotką, ale ostatnich kilka lub kilkanaście dni musiała spędzić w dziczy, gdzie grasują szopy pracze, kojoty, niedźwiedzie, a nawet pumy. W Kalifornii koty nocne mają więcej wrogów niż w Polsce. Trauma życia „na swoim” skutkowała tym, że nasz nowy domownik zaszył się w garażu i tylko nocami zjadał zostawione jej smakołyki. Jednak ta kwarantanna nie trwała długo i powoli kotka oswajała się z nami. Dostała imię Misia, bo wyglądała jak mały niedźwiadek. Jej długa sierść rozczochrana przez przejścia, jak też dość krótki nos zmyliłyby niejednego i jakoś usprawiedliwiało to nie-kocie imię.

Misia dość szybko dogadała się (albo raczej - domruczała) z dotychczasowym lokatorem kocich rewirów, Kiciusiem, i rzadko dochodziło między nimi do wymiany policzków. Nigdy nie było problemu, czyja jest która miska. Pełna komuna.

Beata i Zenon Obydzińscy

WIDEO: Dlaczego naprawdę warto mieć psa?

Źródło: Agencja TVN/x-news

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama