„Hey Fest” w Zakopanem

„Hey Fest” w Zakopanem

Paweł Gzyl

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Sylwia Grzeszczak nazywana jest „królową” rodzimego popu

Sylwia Grzeszczak nazywana jest „królową” rodzimego popu ©Fot. Archiwum

Sobota, 29 lipca, godz. 17.30, Zakopane. „Hey Fest” w najbliższy weekend wraca już na stałe miejsce - pod Gubałowkę w Zakopanem. I tam będą się też odbywać kolejne koncerty aż do końca wakacji. Kogo zobaczymy już pojutrze w stolicy polskich Tatr?
Sylwia Grzeszczak nazywana jest „królową” rodzimego popu

Sylwia Grzeszczak nazywana jest „królową” rodzimego popu ©Fot. Archiwum

Mateusz Ziółko pochodzi z Orawy - a studiował w Krakowie. To wtedy zaczął występować, śpiewając i grając na gitarze. Aby szerzej zaistnieć, postanowił uderzyć do telewizyjnych talent-shows. Zaliczył chyba wszystkie z możliwych tego rodzaju programów - i dzięki temu stał się etatowym wykonawcą w „Jaka to melodia”. W końcu zadebiutował też na fonograficznym rynku - wydając w tym roku piosenkowy album „Na nowo”.

Sylwia Grzeszczak to niekoronowana „królowa” polskiego popu. Co więcej - karierę zrobiła poza warszawskim „układem”, stawiając na pełną autonomię artystyczną. Zaczynała bowiem w Poznaniu - śpiewając różnego rodzaju piosenki, od poetycznych po jazzowe. W końcu odnalazła się w typowo polskim popie - trochę przaśnym, ale melodyjnym i romantycznym.

Sukcesy przyszły, kiedy nawiązała współpracę z raperem Liberem. Kolejne płyty okazały się bestsellerami, sprzedając się w niedostępnych dla albumów Edyty Górniak czy Justyny Steczkowskiej nakładach. Podobnie z koncertami - Sylwia dorobiła się wiernej armii fanek, które przychodzą na każdy jej koncert i odśpiewują chóralnie wszystkie piosenki razem ze swoją idolką.

Need More Clouds to tarnowska grupa, którą tworzą wyjątkowo młodzi muzycy - jeszcze przed dwudziestką. Grają prostego i radosnego rocka, który zachwycił już jury „Must Be The Music”, kiedy formacja pokazała się w tym telewizyjnym show. Dlatego my też jesteśmy na „tak”.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 12

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama