Hej Fest!

Paweł Gzyl

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Hej Fest!
Już w najbliższą sobotę, 15 lipca, w Szczawnicy rozpocznie się tegoroczna edycja Hej Festu Gwiazdami pierwszego koncertu będą Patrycja Markowska, Enej i LemON. Wstęp na koncert jest bezpłatny. 15 lipca, plac przed kolejką Palenica, Szczawnica.
Hej Fest!
Patrycja Markowska objawiła się nam jako wokalistka na początku minionej dekady. To było nieuniknione - wszak dorastała u boku słynnego taty, wokalisty rockowej grupy Perfect. Nic więc dziwnego, że od małego ciągnęło ją na estradę. Choć rodzice odradzali jej tę drogę życiową, postawiła na swoim.

- Wyszłam z cienia taty dopiero po wygranej w Opolu w 2007 roku za sprawą przeboju „Świat się pomylił”. Otrzymałam wtedy od ludzi duży kredyt zaufania. To był przełom - podkreśla dzisiaj.

Podczas sobotniego koncertu usłyszymy zapewne wspomniany przebój, ale również bardziej rockowe piosenki z nowego wydawnictwa wokalistki - „Krótkiej płyty o miłości”. A trzeba pamiętać, że Patrycja, podobnie jak jej tato, daje na scenie z siebie wszystko.

LemOn zdobył sobie popularność dzięki udanemu występowi w show „Must Be The Music”. Telewidzów urzekła bowiem nie tylko młodzieńcza energia, ale i słowiańska śpiewność jego piosenek. Nic w tym dziwnego - wszak w skład grupy wchodzą Polscy i Ukraińscy muzycy.

Tegoroczny album grupy, „Tu”, otworzył nowy rozdział w jej działalności. To bardziej ambitne granie, odwołujące się do dokonań alternatywnych gwiazd w rodzaju Coldplay czy Radiohead.

Również dzięki „Must Be The Music” sławę zdobył Enej. Jego muzycy, działając od 2002 roku, są jednak nadal wierni tej samej estetyce: połączeniu szybkiego punka z folkowymi śpiewami. A to idealna muzyka na Hej Fest.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 11

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama