Hanna Bieluszko. Ja, Bóg, kasa

Hanna Bieluszko. Ja, Bóg, kasa

Aleksandra Suława

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Sobota, 5 sierpnia, godz. 20, Zalew Nowohucki. Widzowie kojarzą ją głównie z serialu „M jak miłość”, w którym grała doktor Renię, przyjaciółkę Marysi Zduńskiej - jednej z głównych bohaterek telewizyjnego tasiemca, oraz z „Barw szczęścia”, gdzie wciela się w postać Krystyny Złotej.
Monodram „Bóg, ja i pieniądze” jest niczym autoterapia

Monodram „Bóg, ja i pieniądze” jest niczym autoterapia ©FOT. Archiwum

Krakowska publiczność zna ją też z desek Teatru Słowackiego, w którym trzy lata temu obchodziła 35-lecie pracy artystycznej. Mówiła wtedy, pół żartem do swoich scenicznych koleżanek po fachu: „Nie cieszcie się, nie wybieram się na emeryturę”.

I rzeczywiście, Hanna Bieluszko nie zwalnia tempa i nadal porywa publiczność swoim temperamentem. Teraz wraca na plenerowe deski Łaźni Nowej po wielu latach od swoich występów jeszcze w Stowarzyszeniu Teatralnym Łaźnia, które mieściło się na krakowskim Kazimierzu. W najbliższą sobotę na scenie rozstawionej nad Zalewem Nowohuckim, zobaczymy jej monodram „Bóg, ja i pieniądze”.

Bohaterkę Marię, emerytowaną nauczycielkę, spotykamy podczas codziennych zakupów.
Ta banalna z pozoru sytuacja okazuje się początkiem fascynujących i poruszających zwierzeń dojrzałej kobiety, która jest równocześnie naiwna i mądra, zagubiona i bohaterska, zwykła i niezwykła. Cały spektakl jest jak autoterapia: trochę śmieszna, trochę smutna, skłaniająca do uważniejszego spojrzenia w lustro.

Przedstawienie wyreżyserował Maciej Wojtyszko, laureat nagrody im. Leona Schillera, znany krakowskiej publiczności z takich spektakli, jak „Kraina kłamczuchów”, „Bułhakow” czy „Narodziny Fryderyka Demuth”.

Po spotkaniu zaplanowano spotkanie z aktorką, w trakcie którego opowie jak to jest być scenicznym kameleonem. Wstęp wolny.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 14

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama