Emanacje

Paweł Gzyl

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Jedną z gwiazd Emanacji 2017 będzie Atom String Quartet
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©fot. archiwum

Do 3 września, Lusławice i Małopolska
Właśnie rozpoczęła się 5. edycja letniego festiwalu Emanacje, organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Obejrzymy 40 koncertów, które będą odbywać się w festiwalowym Centrum w Lusławicach i w całej Małopolsce. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Na program festiwalu składa się muzyczno-architektonicznej podróż. Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach i Szymbarku, liczne zabytki sakralne i małopolskie zamki w Niepołomicach, Nowym Wiśniczu, Suchej Beskidzkiej, Dębnie, Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, Willa Karola Szymanowskiego „Atma” w Zakopanem - to tylko część licznych pereł polskiej architektury, gdzie odbywać się będą koncerty.

Ich repertuar obejmuje recitale solowe, koncerty kameralne, jak również muzykę symfoniczną, chóralną i jazz. Wykonawcami są znakomite zespoły, dyrygenci, soliści i kameraliści - laureaci polskich i międzynarodowych konkursów oraz wschodzące gwiazdy młodego pokolenia.

Muzykę klasyczną reprezentować będzie m.in. pianista Krystian Tkaczewski, jedyny polski zwycięzca słynnego Premio Paganini w Genui - Mariusz Patyra oraz znakomici kameraliści z Korei Południowej - Opus Ensemble.

Spośród młodego pokolenia muzyków usłyszymy Dorukhana Doruka z Turcji (zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. W. Lutosławskiego), Łukasza Dyczko (zwycięzca konkursu Eurowizji dla młodych muzyków) i Pawła Trojaka (zdobywcę laurów na Konkursie im. Ady Sari).

Jazz reprezentować będą z kolei Mateusz Smoczyński, Audiofeeling Trio Pawła Kaczmarczyka oraz Atom String Quartet.

Wszystkie informacje na stronie: www.emanacje.pl

"Co Ty wiesz o Krakowie" - odcinek specjalny. Czy miejscy radni znają Kraków?

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama