Didżejki górą

Didżejki górą

Paweł Gzyl

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Milena Kriegs jest jedną z najciekawszych producentek techno

Milena Kriegs jest jedną z najciekawszych producentek techno ©Fot. archiwum

Być może sprawiła to poprawność polityczna w mediach, a być może to autentycznie oddolny trend, ale w ostatnich latach coraz więcej młodych kobiet zaczyna tworzyć muzykę klubową. Stąd pojawiły się na niej tak utalentowane didżejki i producentki, jak Dasha Rush, Nina Kravitz, Xosar, Rebekah, Paula Temple czy Helena Hauff. Co ciekawe - podobnie jest w Polsce. 13 i 14 lipca, godz. 22, Szpitalna 1.
Milena Kriegs jest jedną z najciekawszych producentek techno

Milena Kriegs jest jedną z najciekawszych producentek techno ©Fot. archiwum

Zaczęło się od Natalii Zamilskiej - jej debiutancki album „Untune” sprzed trzech lat okazał się przełomowym wydawnictwem dla rodzimej sceny techno. Być może właśnie dzięki jego sukcesowi kolejne dziewczyny odważyły się pokazać swą elektroniczną twórczość światu. Tak poznaliśmy An On Bast, Anję Kraft, We Will Fail, Gagę M czy Ane.

W najbliższy czwartek i piątek, klub Szpitalna 1, będzie gościł dwie didżejki i producentki specjalizujące się w mocnej muzyce do tańca.

Dziś wieczorem posłuchamy Virtual Geishy. Pod tym wdzięcznym pseudonimem, kojarzącym się z japońską mangą i anime, ukrywa się młoda Krakowianka. Miała ona już okazję występować na jednej scenie z Legoweltem, Xosar czy Zamilską. W minionym roku poszerzyła swą działalność o undergroundowy cykl imprez „Trips for The Lonely Hearted”, którego jest pomysłodawczynią. W swojej selekcji nie boi się przekraczać barier i łamać konwenansów.

Milena Kriegs z Warszawy ma już na swym koncie debiutancki album. „Human Experience” objawił ją jako utalentowaną twórczynię hipnotycznego techno o minimalistycznym tonie, chmurnym nastroju i ambientowej przestrzenności. Milena grywa z powodzeniem w zachodnim klubach - w tym miesiącu choćby zagra ponownie w legendarnym Tresorze.

Mówimy po krakosku - odcinek 12. Zróbże, idźże, weźże

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto


Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama