Cela plus

Ryszard Terlecki

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Cela plus
Wakacyjne zawieszenie politycznych sporów było tylko pozorne: są przecież tacy, co szukali pocieszenia wśród znudzonych plażowiczów i starali się ich przekonać, że ochrona złodziei jest fundamentem demokracji; są inni, którzy zabiegali o kontakty z zagranicznymi mediami i uświadamiali Europejczyków, że zagrożeniem dla ich bezpieczeństwa nie są terroryści i obcy kulturowo imigranci, ale ciemne masy w landzie nad Wisłą, które nie chcą głosować na liberałów.
Cela plus
Gdy jednak słuchało się głosów przeciętnych urlopowych spacerowiczów albo tych, którzy na żaden urlop nie pojechali, powtarzało się pytanie, wypowiadane z rosnącą niecierpliwością: kiedy wreszcie zaczną zamykać!

To nic, że niemal codziennie telewizje informują o rozbiciu kolejnego gangu złodziei, trudniących się przemytem paliw, wyłudzaniem podatku VAT, praniem brudnych pieniędzy albo ustawianiem przetargów.
W telewizyjnych relacjach można zobaczyć, jak funkcjonariusze odpowiednich służb prowadzą do samochodu zatrzymanych, którzy wprawdzie zasłaniają twarze, ale którzy typowemu wyobrażeniu o gangsterze bynajmniej nie odpowiadają.

W tych relacjach też niemal codziennie słuchać o kwotach, które dla większości obywateli są abstrakcją, a które straciło nasze państwo w wyniku działalności tych przedsiębiorczych osobników. Telewizyjna publiczność, która na co dzień oswaja się z ilością działek, budowlanych i rolnych, które w całej Polsce skupowała szacowna pani sędzia, albo z wykazem kont, które posiada zapobiegliwy prezydent miasta (34 konta w 11 bankach, może odwrotnie - co to ma za znaczenie?), przestaje dziwić się albo oburzać.

Skala złodziejskiego procederu okazała się tak wielka, że szybko spowszedniała i przestała budzić sensację. Jeśli w ciągu ośmiu lat na samych wyłudzeniach podatku VAT polskie państwo straciło tyle, że starczyłoby na 40 lat programu 500 plus, to żadna kara nie będzie wystarczająco dotkliwa dla sprawców przestępstw.

Pytanie o odpowiedzialność za lata bezkarnego złodziejstwa nie dotyczy jednak tych, którzy ryzyko swoich działań dobrze skalkulowali i na których po wyjściu z więzienia będą czekać majątki, wcześniej rozpisane na rodzinę albo ukryte w zagranicznych bankach. Pytanie, które powraca niemal w każdej rozmowie, dotyczy tych, którzy na to pozwalali, którzy udawali, że nie wiedzą, którzy uchwalali pobłażliwe prawo, którzy wydawali uniewinniające wyroki, którzy w wyborach korzystali z głosów, kupowanych za ukradzione pieniądze.

Oczekiwanie na program „cela plus” oraz na jego solidne wykonanie, jest bardziej powszechne, niż to się wydaje politycznym oszustom, którzy dzisiaj lamentują w obronie rzekomo zagrożonego prawa.Czytaj także

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dudus

  Tom (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Nic sie nie dzieje w karaniu okupantow,zlodzieji itd.Mamy prezydenta ktory POkazuje teraz swoje falszywe oblicze i w dodatku Pomagajacy banderowcom itd.Musi powstac prawo aby kazdy kto chce...rozwiń całość

  Nic sie nie dzieje w karaniu okupantow,zlodzieji itd.Mamy prezydenta ktory POkazuje teraz swoje falszywe oblicze i w dodatku Pomagajacy banderowcom itd.Musi powstac prawo aby kazdy kto chce sprawowac wladze udowodnic jak mowil pralat Jankowski jest Polakiem od 5 pokolenia.Bufetowa jest przykladem ze zamiast byc w pace cieszy sie z posady ktorej nie Powinna piastowac itpzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo