Bez szufladkowania. Daria Zawiałow łączy zgrabnie rockową...

Bez szufladkowania. Daria Zawiałow łączy zgrabnie rockową energię z popowymi melodiami

Paweł Gzyl

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Wystarczyła jedna płyta, aby Daria Zawiałow dołączyła do Julii Marcell, Meli Koteluk czy Brodki
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©Fot. Archiwum

Piątek, 14 lipca, godz. 20, Samo Ż. Chyba niewielu z nas rozpoznałoby w dzisiejszej Darii Zawiałow tę samą dziewczynkę, która kilkanaście lat temu pokazała się na ekranach naszych telewizorów w pamiętnym show „Od przedszkola do Opola”. Tak jednak właśnie zaczynała jedna z najciekawszych obecnie postaci na rodzimej scenie alternatywnego popu i rocka.
Od tamtego momentu mała Daria wyrywała się na scenę, wygrywając kolejne krajowe przeglądy i festiwale piosenki dla dzieci i młodzieży. W końcu przeprowadziła się z Koszalina do Warszawy - i tam zaczęła próbować swych sił w kolejnych talent-shows. No i znowu wygrywała!

- Po tych wszystkich zwycięstwach zachłysnęłam się nieco swoimi sukcesami. Myślałam, że zaraz ktoś zadzwoni do mnie z wytwórni, pojawi się producent, nagram płytę i uda mi się jakoś wybić - czyli wszystko potoczy się tak, jak sobie to wymarzyłam. Tymczasem nic z tego - śmieje się dzisiaj.

Zaczęła więc śpiewać w chórkach u Maryli Rodowicz, co dla młodej wokalistki było okazją do szlifowania wokalnych umiejętności. W końcu poznała Michała Kusha - muzyka i producenta, z którym znalazła tak dobre porozumienie, że oboje postanowili stworzyć materiał i zrealizować debiutancki album Darii. Wspomógł ich w tym Piotr „Rubens” Rubik - gitarzysta lubianej grupy LemOn.

- Robiliśmy po prostu to, co nam spontanicznie przychodziło do głowy, nie zastanawiając się nad tym, do jakiej to będzie pasowało szufladki. Cały czas się rozwijamy - a ta płyta powstawała ponad 2 lata. Przez ten czas przychodziły nam do głowy coraz to inne, nowe pomysły. Dlatego ten album zawiera wszystko to, co przez ten czas nam przechodziło przez myśli - opowiada obecnie Daria.

Tak powstał album „A kysz!”, który przyniósł efektowne połączenie popowych melodii, rockowej energii i elektronicznych smaczków, ozdobiony charakterystycznym śpiewem piosenkarki. W piątek usłyszmy ten materiał w Krakowie na żywo. Wstęp na koncert wolny.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 11

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama