Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

40 lat Jazz Juniors. W wielkiej gali wystąpią: Możdżer,...

40 lat Jazz Juniors. W wielkiej gali wystąpią: Możdżer, Wasilewski, Kaczmarczyk i Orzechowski

1/2

(© Fot. Anna Kaczmarz)

Wśród gości festiwalu pojawi się Leszek Możdżer
Piątek - niedziela, 2-5 grudnia, Kraków. To będzie gala na miarę 40-lecia, które świętuje Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors.
W niej - już w niedzielę o godz. 18 w Centrum Kongresowym ICE - czterej znakomici pianiści: Leszek Możdżer, Marcin Wasilewski, Paweł Kaczmarczyk i Piotr Orzechowski „Pianohooligan”. W swych biografiach artystycznych wszyscy mają laury w tym konkursie.

Zaczynał Wasilewski, którego z Simple Acoustic Trio doceniło jury w roku 1991 r., później był Leszek Możdżer nagradzany z zespołem Miłość oraz indywidualnie (1992), następnie Paweł Kaczmarczyk w trio (2002) i wreszcie Piotr Orzechowski indywidualnie (2008) oraz ze swym kwartetem High Definition (2011). Dodajmy, że Paweł Kaczmarczyk to obecnie dyrektor artystyczny imprezy.

Przypomnijmy; Jazz Juniors organizowany jest od 1976 r. Swe kariery zaczynali na nim też: Krzysztof Ścierański, Marek Bałata, bracia Niedzielowie i Pospieszalscy, grupy Walk Away, Miłość, a ostatnio: N.S.I., Bartosz Dworak i Kuba Płużek.

Jubileusz uświetnią także koncerty promujące premiery i debiuty płytowe laureatów poprzednich edycji Jazz Juniors. Swe najnowsze projekty zaprezentują: Stanisław Słowiński Quintet - koncertowa premiera albumu „Landscpaes too easy to explain”, nagranego w ramach nagrody przyznanej na JJ 2015, już jutro w Muzeum Manggha, tamże tego dnia wystąpi formacja PSM z udziałem Jana Smoczyńskiego, ponadto - The Flash, także jutro, klub Harris Piano oraz Mateusz Gawęda Trio - 4 grudnia, również klub Harris Piano.

W w czasie tegorocznej edycji usłyszymy absolutną nowość - 5 grudnia w Harris Piano wystąpi septet EABS, który zaprezentuje ultranowoczesną, muzyczną opowieść poświęconą Krzysztofowi Komedzie. Łącząc elementy soulu, funku, hip-hopu i elektroniki odniesie się do twórczości legendarnego pianisty i kompozytora.

Poza tym 3 grudnia w Muzeum Manggha rewelacyjny trębacz, wokalista i kompozytor Theo Croker; w Polsce po raz pierwszy!

Naturalnie jest w tym roku i konkurs. Więcej na: www.jazzjuniors.pl
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się