Łukasz Marmol najlepszy w Pucharze Polski

Tomasz Bochenek
Łukasz Marmol (Jedność Nowy Sącz) wygrał rywalizację juniorów starszych podczas ostatniej rundy Pucharu Polski w biegach na nartorolkach.

Zawody odbyły się w Marklowicach, mężczyźni biegali na 12 km. Marmol pokonał ten dystans w czasie 26.07,5 i minimalnie - o jedną dziesiątą sekundy! - wyprzedził Klaudiusza Koguta (MUKN Pod Stróżą/SMS Szklarska Poręba).

W zawodach wystąpili też biegacze z innych małopolskich klubów. Na podium stanęła Klaudia Kołodziej (Witów Mszana Dolna), która zajęła 3. miejsce w zmaganiach juniorek młodszych na 8 km. Jej klubowy kolega, Grzegorz Kościelniak, był piąty wśród juniorów starszych.

W rywalizacji seniorów triumfowali w Marklowicach tegoroczni olimpijczycy z Soczi - Kornelia Kubińska (AZS AWF Katowice) i Maciej Staręga (Rawa Siedlce). Czwarte miejsce wśród panów zajął Jan Antolec (Poronin), ale przesadą byłoby napisać, że znalazł się blisko podium. Zabrakło mu ponad 40 sekund.