Łukasz Fabiański obronił rzut karny, ale Bayern i tak pewnie awansował

(FIL)
Piłkarska Liga Mistrzów. Broniący trofeum Bayern Monachium w rewanżowym meczu 1/8 finału zremisował u siebie z Arsenalem 1:1 i awansował do ćwierćfinału.

Bayern zagrał w optymalnym składzie. Do drużyny powrócił Mario Goetze, który z powodu lekkiego urazu pauzował w ligowym meczu z Wolfsburgiem. Tymczasem Arsenal wystąpił w mocno osłabionym składzie. Z powodu kontuzji nie grali obrońcy Kieran Gibbs i Nacho Monreal, pomocnicy: Jack Wilshere, Aaron Ramsey, Abou Diaby i Kim Kallstroem oraz napastnik Theo Walcott, a za czerwoną kartkę pauzował bramkarz Wojciech Szczęsny.

Tego ostatniego zastąpił Łukasz Fabiański, dla którego był to trzynasty i zarazem ostatni występ w Lidze Mistrzów w barwach „Kanonierów”. Polak zapowiedział już bowiem, że nie przedłuży kontraktu z klubem (interesują się nim m.in. Schalke 04 Gelsenkirchen oraz FC Basel). Fabiański pożegnał się z LM godnie, broniąc w 90+2 min rzut karny wykonywany przez Thomasa Muellera!

W pierwszej połowie Polak nie miał zbyt wielu okazji do pokazania, co potrafi. Obronił strzał Bastiana Schweinsteigera i sparował uderzenie Goetzego. Gole padły po przerwie. Fabiańskiego pokonał Schweinsteiger, który wykorzystał świetne podanie Francka Ribery’ego. Wyrównał Lukas Podolski, który uprzedził Philippa Lahma i celnie huknął z bliska tuż przy słupku bramki Bayernu.

Wyniki

Bayern Monachium – Arsenal Londyn 1:1 (0:0), Schweinsteiger 55 – Podolski 57. Pierwszy mecz: 2:0. Awans: Bayern.

Atletico Madryt – AC Milan 4:1 (2:1), Diego Costa 3, 85, Arda 40, Raul Garcia 71 – Kaka 27. Pierwszy mecz: 1:0. Awans: Atletico.

Dzisiejsze mecze: Barcelona – Manchester City (pierwszy mecz: 2:0), Paris Saint Germain – Bayer Leverkusen (4:0).