Lisowski robi postępy

BOCH
WYŚCIGI SAMOCHODOWE. Jakub Giermaziak zajął czwarte, a Patryk Szczerbiński piąte miejsce w zawodach Porsche Supercup na torze Silverstone. Wygrał Niemiec Rene Rast, który został nowym liderem klasyfikacji generalnej.

Kierowcy zespołu Orlenu - Verva Racing Team - zamienili się miejscami tuż przed końcem wyścigu. Giermaziak czwartej pozycji i tak nie może uznać za sukces, bo startował z pole position. Jeszcze na 1. "kółku" spadł na 5. miejsce. Znakomicie ruszył za to najmłodszy w stawce Porsche Supercup Patryk Szczerbiński, przez chwilę był wiceliderem. Mieszkający w Anglii 18-latek wykorzystał wczoraj znajomość toru Silverstone i osiągnął swój najlepszy wynik w debiutanckim sezonie.

Dobrze w drugim starcie w prestiżowej serii spisał się wieliczanin Mateusz Lisowski. Ruszając z 21. pola po "czasówce", na mecie zameldował się 15. Robert Lukas, jego bardziej doświadczony partner z ekipy Forch Racing, zajął 11. miejsce.