Liga Centralna Mężczyzn. Zwycięskie zakończenie sezonu Handball Stali Mielec

kostek
Szczypiorniści z Mielca sezon zakończyli zwycięstwem w Szczecinie.
Szczypiorniści z Mielca sezon zakończyli zwycięstwem w Szczecinie. Handball Stal Mielec
Ostatni mecz sezonu pał łupem mielczan, którzy obronili zaliczkę z pierwszej połowy i z najdłuższego wyjazdu w sezonie przywożą komplet punktów.

Sandra SPA Pogoń Szczecin - Handball Stal Mielec 26:28 (9:12)

Handball Stal: Dekarz, Błażejewski – Ruhnke 6, Nowak 1, Sobczyk, Valyntsau 3, Napierała 5, Kaźmierczak 3, Sarnowski 4, Smoliński, Stefani 2, Królikowski, Światłowski 4, Przechodzeń, Osmola. Trener Robert Lis.

Kary 8 i 16 min.

Widzów 250.

Stal pierwszą bramkę rzuciła dopiero w ósmej minucie, a w jedenastej prowadziła 3:2. Wyrównana walka trwała do 26 minuty. Wtedy to notowano remis po 9. Ostatnie minuty pierwszej połowy to bardzo dobra gra przyjezdnych i trzy zdobyte bramki z rzędu. Pierwsze dziesięć minut po przerwie należały do gospodarzy, którzy odrobili straty i doprowadzili do remisu po 15. Stal odpowiedziała znów trzema trafieniami z rzędu i odskoczyła ponownie na trzy bramki. Pogoń próbowała odrabiać straty, ale jak tylko zbliżyła się na jedną bramkę, szybko została skarcona kolejnymi trafieniami gości, dzięki czemu Stal odskoczyła na 23:19. Miejscowi tuż przed końcem meczu, jeszcze raz złapali kontakt bramkowy. W ostatniej minucie jednak dwie bramki zdobyte przez Stal, przypieczętowały jej zwycięstwo.