Lider nokautuje rywali

Daniel Weimer
Gracze Dunajca (żółte stroje) zostali na swym stadionie znokautowani przez rozpędzoną ekipę z Tymbarku Jerzy Cebula
Dunajec przyzwyczaił kibiców do wysokich wygranych. W sobotę role się odwróciły. Sądeczanie doznali klęski w konfrontacji z Tymbarkiem.

Dunajec/Start Nowy Sącz 0
KS Tymbark7 (2)

Goście byli drużyną lepszą i ich zwycięstwo jest jak najbardziej zasłużone. Kto wie jednak, jak potoczyłyby się po przerwie losy tego meczu, gdyby sędzia odgwizdał w 43 min rzut karny dla miejscowych za sparowanie piłki ręką przez jednego z zawodników Tymbarku. W pierwszej połowie gra była bowiem w miarę wyrównana, a wyższość przyjezdnych uwidoczniła się dopiero po zmianie stron.

Wówczas skutecznością popisał się Marcin Urbański, który trzykrotnie kierował piłkę do bramki przeciwników. Najpierw skorzystał z dogrania Kurczaba, a swój strzelecki fajerwerk zwieńczył, stawiając kropkę nad "i" po akcji Czecha. Tenże Czech był wcześniej autorem szczególnie efektownego gola. W 75 min zdecydował się na indywidualny przebój, w trakcie którego przedryblował kilku rywali, "położył" na murawie golkipera i posłał futbolówkę do pustej bramki. Goście udowodnili w Nowym Sączu, że ich pozycja lidera nie jest absolutnie dziełem przypadku.

Bramki: 0:1 Łukasik samob. 20, 0:2 Kurek 39, 0:3 Urbański 49, 0:4 Urbański 64, 0:5 Czech 72, 0:6 Urbański 78, 0:7 Czech 75.

Dunajec/Start: Stawiarski - Uroda, Krawczyk, ŁukasikI, Niemiec - MałekI, WańczykI (75 Tocha ), Griński (68 Rzemiński), Lizoń - ZygmuntI (65 Smoleń), Biernacki (75 Rosiek).

Tymbark: Zawada - Kurczab, Wojtasiński, S. Boczoń, Kuzak - Kurek, SułkowskiI, Hochoł (70 Czech), D. Miśkowiec - Czaja (74 K. Boczoń), Urbański (80 Majerczyk).

Sędziował: Łukasz Królczyk (Nowy Targ).

Mecz bez udziału publiczności.

Orzeł Wojnarowa 1 (0)
Sokół Słopnice5 (1)

Trudno myśleć choćby o remisie, jeśli popełnia się tak makabryczne błędy w obronie, jakie stały się wczoraj udziałem wojnarowian. Goście bezwględnie je wykorzystali, a najładniejszego gola zdobył dla nich Pierzchała, z 16 m trafiając w "okienko".

Bramki: 0:1 Szczepan Goliński 19, 1:1 Szczepanik 51, 1:2 Szczepan Goliński 56, 1:3 A. Matras 67, 1:4 Pierzchała 78, 1:5 A. Matras 88.

Orzeł: Miłkowski - Gigoń (85 P. Bajerski), Stojda (70 Sus), Olszewski (78 W. Mędoń), K. Bajerski - Szczepanik, W. Fyda, P. Fyda, Koralik (58 Nowak) - Kogut, Przetacznik.

Sokół: Madoń - Młynarczyk, Sylwester Goliński, Zaręba, Kaźmierek - Poręba (55 Ubik), Bednarczyk, Gros (64 Pierzchała), Postrożny (81 Michałka) -Szczepan Goliński, A. Matras.

Sędziował: Tomasz Jabłoński (Nowy Targ).

Widzów: 150.

Hart Tęgoborze 1 (0)
Turbacz Mszana Dolna2 (2)

Po pierwszej połowie wydawało się, że wicelider z Mszany Dolnej odniesie bezproblemowe zwycięstwo. Prowadził 2:0 po golach P. Szynalika (strzał z 6 m w bliższy róg) i M. Drobnego (wykorzystał sytuację sam na sam), panując nad przebiegiem boiskowych zdarzeń. Kiedy jednak po przerwie Czoch trafił z 5 m obok dalszego słupka, w poczynania Turbacza wkradła się nerwowość. Idealnych okazji na wyrównanie nie wykorzystali wszak Bodziony w 64 i Olchawa w 74 min, w związku z czym komplet punktów powędrował pod Lubogoszcz.

Bramki: 0:1 P. Szynalik 32, 0:2 M. Drobny 38, 1:2 Czoch 55.

Hart: Cięciwa - Bieniek, Czoch, Kosecki, Olchawa - Gołąb (60 K. Gródek), Szabla, Bodziony (80 Orzechowski), Krawczyk - J. Gródek, Rosiek.

Turbacz: Stadnik - Smoleń, R. Drobny, G. Szynalik, Majerski - Wsół, Wierzycki, P. Szynalik, Opyd - Piekarczyk, M. Drobny.

Sędziował: Marek Ciężobka (Nowy Targ).

Widzów: 250.

Płomień Limanowa4 (0)
ULKS Korzenna2 (0)

Po niedawnej porażce na własnym terenie z Olimpią Pisarzowa piłkarze limanowskiego beniaminka odzyskali skuteczność. Wczoraj zaczęli strzelać dopiero jednak po przerwie. Pierwsza połowa nie przyniosła bowiem większych emocji. Jako pierwszy "odpalił" Sz. Koza. Po otrzymaniu podania od T. Łątki znalazł się w sytuacji sam na sam i nie zmarnował szansy.

Na 2:0 w niemal identycznych okolicznościach podwyższył Kowalczyk. Trzeci gol dla Płomienia to efekt konsekwencji Sz. Kozy, który tak długo dobijał parowaną przez świetnie spisującego się Sejuda futbolówkę, aż ta wpadła do siatki.
Nadzieję w serca gości wlał Dobosz, celnie strzelając z 16 m. Odpowiedź miejscowych była jednak natychmiastowa. M. Łątka jak należy zwieńczył indywidualną akcję i zrobiło się 4:1. Ozdobą spotkania było trafienie Olszewskiego, który z 20 m kopnął piłkę w "okienko".

Bramki: 1:0 Sz. Koza 53, 2:0 Kowalczyk 70,3:0 Sz. Koza, 3:1 Dobosz 82, 4:1 M. Łątka 84, 4:2 Olszewski 87.

Płomień: Wydra - Pietruch (67 Kowalczyk), Guzik, Zawada, M. Łątka - Musiał (62 Kaim), Michura, Sz. Koza (80 Jantos), T. Łątka - Odziomek (80 Kęska), Bukowiec.

Korzenna: Sejud - Bajorek, Kaczmarek, Szeliga, J. Kantor - M. KantorI (80 Szambelan), Olszewski, MokrzyckiIII [76], Baczyński - Dobosz, RosiekI (72 Rynkal).

Sędziował: Andrzej Brzeziński (Nowy Sącz).

Widzów: 200.
Ogniwo Piwniczna 2 (1)
Orkan Szczyrzyc1 (1)

To była szalenie istotna dla obydwu ekip konfrontacja. Miejscowi bronili pozycji wicelidera, zaś goście w przypadku porażki tracili kontakt z czołówką. Na swoim postawili gracze z uzdrowiska, chociaż pierwsi strzelili bramkę przyjezdni. Wrona dośrodkował w pole karne, a Król głową skierował piłkę do siatki. Wyrównał jeszcze w pierwszej połowie Damasiewicz, dobijając ostry strzał Oleksego. Po przerwie przewagę osiągnęli gospodarze, a jej efektem była bramka zdobyta głowa przez Dropka, który zwieńczył akcję Oleksego

Bramki:0:1 Król 15, 1:1 Damasiewicz 36, 2:1 Dropek 58.

Ogniwo: Matiaszek - Kruczek, Grzyb, Mikulski, Malik - Izworski, Radzik (86 Sztuczka), Damasiewicz, Dropek - Oleksy (68 Sajdak), Kubiela.

Orkan: Piwowarczyk - Gargas, Tyrpuła, Klima, Tylek - Tabor, Majeran, Łabędź (80 Limanówka), Kurczab - Wrona (63 Duchnik), Król (63 Nowak).

Sędziował: Pavol Bancansky (Vranov, Słowacja).

Widzów: 100.

Jarmuta Szczawnica 3 (0)
Łosoś Łososina Dolna2 (1)

Prowadzenie gościom dał Bednarek, który najprzytomniej zachował się w zamieszaniu w polu karnym Jarmuty. Tym samym zrehabilitował się on za sytuację z 7 min, kiedy przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem miejscowych.
Po przerwie obudzili się gospodarze. W 54 min wyrównał strzałem z 3 metrów Paweł-czak. Wkrótce, wprowadzony minutę wcześniej na boisko, Waligóra uderzeniem piłki głową dał Jarmucie prowadzenie. Ten sam zawodnik w 71 min znów wpisał się na listę strzelców po asyście Pawełczaka. W 90 min rozmiary przegranej gości zmniejszył Bednarek uderzeniem z rzutu wolnego.

Bramki: 0:1 Bednarek 38, 1:1 Pawełczak 54, 2:1 Waligóra 56, 3:1 Waligóra 71, 3:2 Bednarek 90.

Jarmuta: Bobak - Ciesielka, HrydziuszkoI, Jasiurkowski, Diop - Labidi (80 Kozielec), PietrzakI, Mlak, Mastalski (74 Ł. Wiercioch) - Pawełczak (88 Szczepaniak), Czapp (54 Waligóra).

Łosoś: Grzegorzek - Słomka, Szkarłat, T. Michalak, Ł. Krok - Nowak, Stanuch, Znamirowski, Krawczyk - D. Kurowski, Bednarek.

Sędziował: Jan Kurek (Limanowa).

Huragan Waksmund 5 (2)
Gród Podegrodzie 1 (1)

W 11 min kapitalnym strzałem z ok. 30 m popisał się M. Knurowski. W 17 min było 1:1 po koronkowej akcji Huraganu. T. Cyrwus podał do W. Zagaty, ten odegrał piłkę do S. Drożdża, który wygrał sytuację sam na sam z Zarembą. W 38 min gospodarze przeprowadzili podobną akcję. Tym razem W. Zagata uruchomił prostopadłym podaniem M. Handzla, a ten pokonał bramkarza. Ten sam duet w 56 min wypracował trzecią bramkę dla Huraganu. W 63 min strzelił S. Drożdż, który przedryblował obrońców i bramkarza Grodu, a w 90 min hat-tricka skompletował M. Handzel.

Bramki: 0:1 M. Knurowski 11, 1:1 S. Drożdż 17, 2:1 M. Handzel 38, 3:1 M. Handzel 56, 4:1 S. Drożdż 63, 5:1 M. Handzel 90.

Huragan: M. Cyrwus (46 Trąbka) - B. DrożdżI [68], S. Garcarz, K. PotoczakI (57 B. Mroszczak), B. Handzel - J. Waksmundzki, M. Handzel, W. Zagata, M. Potoczak (75 J. Mroszczak) - T. Cyrwus (82 Gogola), S. Drożdż.

Gród: Zaremba - Majerski, G. KonstantyI, K. Zygmunt, Berowski - M. Knurowski (80 D. Knurowski), R. Knurowski, Ciurka, Zgrzeblak - Matiasz (60 Kazała), Olszak (60 StachońIII [75]).

Sędziował: Kamil Sobczak (Limanowa).

LKS Szaflary4 (3)
Olimpia Pisarzowa3 (0)

Już po 5 minutach gospodarze prowadzili 2:0. Najpierw Maciaś pokonał Borzęckiego uderzeniem z rzutu wolnego z ok. 40 metrów, następnie Baboń i z bliska skierował piłkę do bramki. Na 3:0 podwyższył Gogolak, finalizując składny kontratak swojej drużyny. Po przerwie mecz się odmienił. Teraz to goście dominowali. W 60 i 65 min dwa gole głową zdobył dla nich Kubicki. W 70 min po jedynej groźnej w II połowie akcji gospodarzy, czwartego gola dla nich zdobył Kłosowski. 3 min później Maciaś faulował Kubickiego, a z rzutu karnego rozmiary przegranej gości zmniejszył Dudek.

Bramki: 1:0 Maciaś 3, 2:0 Baboń 5, 3:0 Gogolak 30, 3:1 Kubicki 60, 3:2 Kubicki 65, 4:2 Kłosowski 70, 4:3 Dudek 73 karny.

Szaflary: Nykaza - Marek, Strama, Hajnos, Maciaś - Joniak (55 Szczerba), F. Kamiński, Jarząbek, Gogolak (90 Babicz) - BabońI, KłosowskiI (80 P. Kamiński) .

Olimpia: Borzęcki - Tumidaj (46 Maślanka), Szkaradek, Fałowski (46 Ojrzanowski), DudekI - PołomskiI, Kociołek, Kubicki, Jabłoński (46 NawalaniecI) - Sejmej, Halaszek.

Sędziował: Piotr Firlit (Gorlice).