Lider niepokonany

(FIL)
Anglia. W derbach Londynu Chelsea pokonała u siebie 2:0 Arsenal (z Wojciechem Szczęsnym w bramce) i pozostała jedyną niepokonaną drużyną w lidze.

W bramce gospodarzy do 24 minuty stał Thibaut Courtois, ale był na tyle poobijany przez rywali (z urazem głowy przewieziono go na prześwietlenie do szpitala), że zmienił go Petr Cech. Po chwili Szczęsnego z rzutu karnego pokonał Eden Hazard. Chel­­sea grała spokojnie, Arsenal szukał szczęścia w kontrach. W 58 minucie Szczęsny po zagraniu Ha­zarda sparował piłkę na słu­pek. 20 minut później Die­go Cos­ta, po świetnym podaniu Ce­sca Fa­b­regasa – byłego asa Arse­­nalu – przelobował Polaka i było 2:0.

W trakcie pierwszej połowy derbów Londynu doszło do przepychanek między menedżerami obu drużyn Jose Mou­rinho i Arsene Wenge­rem, który odepchnął swego oponenta.

Obrońca tytułu Manchester City wygrał na wyjeździe z As­ton Villa 2:0. Oba gole padły w końcówce meczu. Wcześniej Aleksandar Kolarov i Sergio Agu­ero trafili w słupek, a Edin Dżeko kilka razy spudłował.

Manchester United (bez pa­uzującego za czerwoną kartkę Wayne’a Rooneya) pokonał u siebie Everton 2:1. Przy stanie 1:0 (gol Angela Di Marii) kapitalnie broniący David De Gea sparował rzut karny wykonywany przez Leightona Bainesa (wcześniej gracz Ever­tonu wykorzystał wszystkie 12 „jedenastek” w Premier League). Wy­równał w końcu głową Ste­ven Naismith. Wy- nik ustalił Radamel Fal­cao (to jego pierwszy gol w barwach MU).

Czwarty mecz bez wygranej zanotowała drużyna Łukasza Fabiańskiego – Swansea. Tym razem zremisowała u siebie z New­castle 2:2. Polaka dwukrotnie pokonał Papiss Cisse – z bliska i akrobatycznym uderzeniem.

Leicester (znowu z Marcinem Wasilewskim na ławce rezerwowych) zremisowało na włas­nym boisku z innym beniaminkiem Burnley 2:2, ratując punkt w... 6 min doliczonego czasu gry.

Wyniki

Leicester – Burnley 2:2 (2:1), Schlupp 33, Mahrez 40 – Kightly 39, Wallace 90+6; Hull – Crystal Pala-ce 2:0 (0:0), Diame 60, Jelavić 89; Sunderland Stoke 3:1 (2:1), Wickham 4, Fletcher 23 i 79 – Adam 15; Liverpool – West Bromwich 2:1 (1:0), Lalla­na 45, Henderson 61 – Berahino 56; Swansea – New­­castle 2:2 (1:1), Bony 17, Routledge 50 – Cisse 43 i 75; Aston Villa – Manchester C. 0:2 (0:0), Y. Toure 82, Aguero 88; Manchester U. – Everton 2:1 (1:0), Di Maria 27, Falcao 63 – Naismith 55; Chelsea – Ar­senal 2:0 (1:0), Hazard 27, Diego Costa 78; Totten­ham – Southampton 1:0 (1:0), Eriksen 40; WHU – Queens Park 2:0 (1:0), Onuoha 5 s., Sakho 59.

1. Chelsea 7 19 21–7

2. Manchester C. 7 14 14–7

3. Southampton 7 13 11–5

4. Manchester U. 7 11 13–10

5. Swansea 7 11 10–8

6. Tottenham 7 11 9–7

7. West Ham 7 10 12–10

8. Arsenal 7 10 11–9