„Lewy” znowu strzelił, Kuba wreszcie wrócił

(JOT)
Niemcy. Bayern Monachium rozgromił na wyjeździe Augsburg 4:0, choć do przerwy był remis. Robert Lewandowski rozegrał cały mecz i zdobył jednego gola.

Polak przełamał niemoc strzelecką, bo poprzednio w Bundesli­dze trafił do siatki 23 listopada. W 68 minucie derbów Bawarii płasko uderzył zza linii pola karnego tuż obok słupka. To była jego 7. bramka w sezonie.

Dwa razy trafił do siatki gospodarzy Arjen Robben i z 8 golami jest najskuteczniejszym gra­czem mis­trza Niemiec (liderem klasyfikacji strzelców jest Alexan­der Meier z Eintrachtu – 10 bramek).

Prowadzenie dla gospodarzy zdobył obrońca Mahdi Benatia, głową po kornerze. Od tej chwili defensywa Augsburga, który zajmuje niespodziewanie miejsce w ścisłej czołówce tabeli, nie była już szczelna. Bayern wygrał po raz dwunasty w sezonie, ani razu nie przegrał, stracił 3 gole.

Julian Schieber był zmiennikiem Lewandowskiego w Bo­russii, teraz strzelił gola swemu niedawnemu klubowi i Hertha wygrała 1:0. W 35 minucie, za kon­tuzjowanego Henricha Mchi­tarjana, w zespole gości pojawił się – po raz pierwszy w tym sezonie ligowym – Jakub Błaszczy­kowski. Nie był to występ udany, chwilę po stracie piłki przez ekswiślaka berlińczycy cieszyli się z gola. Całe spotkanie u dortmundczyków zaliczył Łukasz Piszczek (żółta kartka).

Eugen Polanski rozegrał pełne spotkanie z Hoffenheim, które pokonało Eintracht 3:2. Paweł Olkowski (także przebywał na boisku 90 minut) pomógł wygrać Koeln 2:1 w Gel­senkirchen – po faulu na Polaku goście zarobili rzut karny.

Wyniki

Augsburg – Bayern 0:4 (0:0), Benatia 58, Rob­ben 59 i 71, Lewandowski 68; Werder – Hanno­ver 3:3 (1:1), Junuzović 36, Lorenzen 55, Selke 88 – Stindl 12, Joselu 62, Kiyotake 64; Hoffenheim – Eintracht 3:2 (1:0), Volland 43, Szalai 66, Firmi­no 87 – Aigner 58, Seferović 77; Schalke – FC Koeln 1:2 (0:0), Sane 85 – Ujah 46, Lehmann 67 k.; Hertha – Borussia D. 1:0 (1:0), Schieber 40; Freiburg – Hamburger 0:0; Mainz – Stuttgart 1:1 (1:0), Geis 36 – Kostnić 72; Bayer – Borussia M. 1:1 (1:1), Calhanoglu 18 – Brouwers 40; Wolfsburg – Paderborn 1:1 (1:0), Rafa 17 s. – Meha 51 k.

1. Bayern 15 39 37–3

2. Wolfsburg 15 30 29–14

3. Bayer 15 24 26–19

4. Borussia M. 15 24 20–13

5. Augsburg 15 24 20–18

6. Schalke 15 23 26–20

7. Hoffenheim 15 23 24–24

8. Eintracht 15 21 29–29