Lepsze zdecydowanie

(PAN)
I liga koszykarek. Zespół AZS Politechniki Korony Kraków awansował do drugiej rundy play-off.

AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski II - AZS Politechnika Korona Kraków 55:76 (10:24, 17:17, 9:22, 19:13)

Punkty dla AZS PK: Wilk 17, Protasiewicz 15, Stachura 10, Rafałowicz 9, Witkowska 7, Krawiec 6, Pasek 6, Krzywoń 4, Homoncik 2, Łukasik 0.

Mecz rozpoczął się od punktów Majki Stachury, najlepszej zawodniczki pierwszego meczu w Krakowie. Potem na listę strzelców wpisywały się Agata Rafałowicz oraz Katarzyna Protasiewicz i po 5 minutach krakowianki prowadziły 14:5. Trener gospodyń poprosił o przerwę, ponieważ przyjezdne grały jak natchnione. Na niewiele się to zdało, bo w końcówce pierwszej kwarty podopieczne Wojciecha Radzikowskiego jeszcze powiększyły przewagę.

Drugą kwartę skutecznym rzutem rozpoczęła Kinga Wilk. Po chwili ta sama zawodniczka popisała się skutecznym rzutem za trzy punkty i jej zespół prowadził 29:15. Wychowanka Korony jeszcze trzykrotnie (14 punktów w II kwarcie) trafiała z dystansu i dzięki jej świetnej postawie utrzymywała się bezpieczna przewaga akademiczek z Krakowa.

W trzeciej kwarcie dobrze prezentowała się z kolei Protasiewicz i przewaga krakowskiej drużyny wzrosła do 20 punktów. Oparta na młodzieży drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego była momentami bezradna. W 29 min AZS PK prowadził 63:36. Ostatnie minuty meczu były wyrównane, a na parkiecie meldowały się koszykarki rezerwowe.