Lepsi od Grunwaldu

(KIER)
II liga piłkarzy ręcznych. Sczypiorniści MOSiR-u Bochnia okazali się lepsi o jedną bramkę od bardzo solidnej drużyny z Rudy Śląskiej.

Dobrze grający w obronie i skuteczni w ataku gospodarze w 21 minucie, po dwóch bramkach Bujaka i golu Kozioła prowadzili 12:7. Szczypiorniści Grunwaldu wykorzystali moment słabszej gry MOSiR-u i w ciągu 7 minut doprowadzili do rezultatu 12:11. W końcówce pierwszej połowy bramki dla gospodarzy zdobyli jeszcze Najuch i Karwowski, a rywale odpowiedzieli dwoma golami Zarzyckiego.

Po zmianie stron przez 30 minut trwała zażarta walka. Po celnym rzucie Kowala goście objęli prowadzenie 18:17. Dwa gole z rzutów karnych Karwowskiego i gol Króla dał prowadzenie bochnianom 21:20. Następnie na listę strzelców ponownie dwa razy trafił Zarzycki, gola zdobył też Płonka i goście znów prowadzili 24:23. Rozgrywający MOSiR-u Karwowski w 57 minucie doprowadził do remisu 26:26, a zwycięską bramkę na 100 sekund przed końcem zdobył Król. Rywale mieli jeszcze piłkę, ale wynik meczu nie uległ już zmianie.

MOSiR Bochnia – Grunwald Ruda Śląska 27:26
(14:13)
Bramki: Karwowski 11, Król 6, Bujak 4, Pach 2,Imiołek 1, Najuch 1, Zubik 1, Kozioł 1 – Zarzycki 11, Kowal 4, Lange 3 , Hartel 3, Wodarski 2, Gansiniec 2, Płonka 1.