Lekcja bloku

W bloku Jowita Jaroszewicz (nr 3) i Magda Jagodzińska Fot. Artur Bogacki
I LIGA SIATKAREK. Po trzech porażkach w nowym roku, krakowianki wygrały drugi kolejny mecz i kryzys mają chyba za sobą. SMS PZPS Sosnowiec - Eliteski Skawa AZS UEK Kraków 0-3 (22-25, 16-25, 13-25)

Eliteski: Żochowska, Jagodzińska, Kuskowska, Hatala, Hawryła, Jaroszewicz, Reptak (libero) oraz Sroga (libero), Biernatek, Wilczyńska.

Sam wynik sugeruje łatwe zwycięstwo. Poza I setem sosnowicka młodzież faktycznie nie stawiła większego oporu. W pierwszej partii Eliteski kilkakrotnie dały się dogonić. Zrobiło się nerwowo w końcówce, kiedy po prostych błędach gości z 14-17 zrobiło się 22-20 i to gospodynie bliższe były sukcesu. Przyjezdne wytrzymały jednak presję (cenne dwa punkty blokiem Jagodzińskiej), zdobywając 5 ostatnich "oczek".

W drugim secie wyrównana gra trwała tylko do stanu 8-8. Później krakowianki odskoczyły i nie powtórzyły już błędów z pierwszej części. Po kilku minutach trzeciego seta było praktycznie po meczu. Przy stanie 0-6 trener miejscowych wykorzystał obie przerwy na żądanie i później mógł już tylko dokonywać zmian. Krakowianki dały uczennicom lekcję gry blokiem, odbierając im ochotę do walki. Skutecznie i efektownie atakowały Jagodzińska ze skrzydła i Jaroszewicz środkiem. Zanosiło się na pogrom, niewiele wskazywało, że sosnowiczanki zdobędą 10 punktów (6-20). Nie stało się tak, bowiem "ekonomistki" w końcówce mocno spuściły z tonu, ostatecznie wygrywając do 13.

Najskuteczniejsza w ataku w ekipie gości była Żochowska (9 pkt), która - podobnie jak Jagodzińska - ukończyła sosnowiecką Szkołę Mistrzostwa Sportowego.