Krótko

SYP
Nad ranem w mieszkaniu nastąpiło rozszczepienie przewodów gazowych, w wyniku, czego doszło do wybuchu gazu.

KLUCZE: Wybuchł gaz

Rozległych poparzeń doznał mieszkaniec Zalesia Golczowskiego, który został przewieziony do szpitala specjalistycznego w Siemianowicach Śląskich. Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności wybuchu.

CHECHŁO: Ukradł z pustego

Nieznany sprawca, po uprzednim urwaniu kłódki przy drzwiach z niezamieszkałego domu ukradł dwa rowery, dwa baniaki z benzyną, kosiarkę spalinową i przedłużacz na szkodę mieszkańca Rodak. W Olkuszu nieznany sprawca włamał się do samochodu Iveco i ukradł radio CB nawigację samochodową na szkodę mieszkańca Olkusza.

BUKOWNO: Urodzinowy bieg

Nieźle spisali się zawodnicy z Bolesławia i Bukowna podczas V biegu z okazji 90. urodzin Jana Pawła II na 13 km trasie Kraków - Skotniki. Na 66 startujących pań drugie miejsce zajęła Janina Malska z Bolesławia, a piąte Aleksandra Wilk z UKS "Kusy" Bukowno. Wśród panów 18 miejsce zajął Dominik Krawczyk z Bolesławia, a 76 Arkadiusz Buczyński (obaj UKS "Kusy"). W biegu głównym wystartowało 411 zawodników. Bardzo dobrze wypadli zawodnicy bukowieńskiego klubu w biegach młodzieżowych rozgrywanych na krótszych dystansach. Najlepiej pobiegła Weronika Krawczyk, która wygrała biegi na 1000 m i 2,5 km w swej kategorii. Miejsca pozostałych zawodników; Kacper Świderek (1), Monika Zięba (2) i Dawid Marzec (7). Trenerka UKS "Kusy" Grażyna Kowina Świderek zajęła pierwsze miejsce w biegu pań na 2,5 km w kategorii powyżej 34 lat. Trzecie miejsce zajęła Dorota Wilk.