Królowie nie powstrzymali rebelii

(ART)
Futbol amerykański. W swoim trzecim meczu I ligi (grupa południowa) broniący tytułu mistrzowskiego Kraków Kings doznali drugiej porażki, przegrywając z Silesia Rebels.

Silesia Rebels - Kraków Kings 17:14 (3:0, 0:7, 7:7, 7:0)

Punkty: Tyrka 6, Rufin 6, Bołdys 5 - Mościcki 6, Dybowicz 6, Masłoń 2.

W drugiej kwarcie goście, po efektowej 75-jardowej akcji biegowej rozgrywającego Filipa Mościckiego oraz podwyższeniu Marcina Masłonia, objęli prowadzenie i na przerwę schodzili przy korzystnym wyniku. W trzeciej kwarcie ich sytuacja stała się jeszcze bardziej komfortowa. Kolejny touchdown - Michała Dybowicza po 15-jardowej akcji biegowe- oraz podwyższenie Masłonia sprawiły, że „Królowie” prowadzili już 14:3.

Trudno było wówczas przypuszczać, że katowiccy „Rebelianci” znajdą sposób na dobrą grę defensywną rywali. A jednak im się to udało. Zmniejszyli straty po przyłożeniu Sebastiana Tyrki (po 70-jardowej akcji powrotnej po wykopie), a w czwartej kwarcie - na 2 minuty przed końcem meczu - zadali decydujący cios po 2-jardowym biegu Marcusa Rufina.

- Popełniliśmy kilka błędów, które były bardzo kosztowne. Zagraliśmy wyrównane zawody i obiektywnie patrząc, najsprawiedliwszym wynikiem byłby remis. Nasz cel pozostaje niezmienny - mistrzostwo PLFA I - powiedział Filip Mościcki z Kings.