Krakowskie marzenia o II lidze utonęły w Warcie

(FIL)
Garbarze (w biało-czarnych strojach) musili uznać wyższość „Zielonych”
Garbarze (w biało-czarnych strojach) musili uznać wyższość „Zielonych” Fot. Łukasz Gdak
Piłka nożna. W rewanżowym meczu o awans do II ligi Garbarnia uległa w Poznaniu Warcie 0:1 i w przyszłym sezonie nadal będzie grać w III lidze (tę zaś opuści Cracovia II).

Warta Poznań - Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Białożyt 88 karny.

Warta: Filipowiak - Czerniejewicz, Marciniak, Kieliba, Fiedosewicz (82 Paczyński) - Biegański (72 Chromiński), LaskowskiI, Białożyt, Brzostowski (85 Szynka) - Ciarkowski, Spławski (90+1 Ngamayama).

Garbarnia: Cabaj - Borovicanin, Kalemba (32 Piszczek), Moskal, Pawłowicz - Stokłosa, Nowak, PietrasI(85 Łukasik), Kitliński (58 Ferens) - Serafin, Ogar (67 Siedlarz).

Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin). Żółte kartki: Laskowski, Marciniak - Kitliński, Ogar, Pietras, Piszczek, Stokłosa. Czerwona kartka: Pawłowicz 90. Pierwszy mecz: 2:3. Awans do II ligi: Warta.

Goście mogli objąć prowadzenie w 7 minucie. Po strzale Tomasza Ogara zarobili rzut rożny, po którym w ostatniej chwili jeden z poznaniaków uratował swój zespół od utraty bramki. Potem w głównej roli wystąpił Michał Ciarkowski, którego dwa strzały obronił Marcin Cabaj, a trzeci zablokowali obrońcy.

Garbarze zrewanżowali się rywalom w 30 minucie niecelnym strzałem Łukasza Nowaka z ponad 20 metrów.

W drugiej połowie, w której nad stadionem przeszła ulewa, gospodarze mieli przewagę, atakowali, ale nie miało to przełożenia na wynik. W 50 minucie mieli świetną okazję, ale Cabaj obronił „główkę” Łukasza Spławskiego z zaledwie pięciu metrów.

Napór „Zielonych” nadal nie przynosił im powodzenia. Krakowianie skutecznie odpierali ataki rywali. Próbowali też ich kontrować, ale bez powodzenia. W 73 minucie miejscowego golkipera Mateusza Filipowiaka próbował zaskoczyć Nowak strzałem zza pola karnego.

W 81 minucie Łukasz Białożyt bezskutecznie usiłował pokonać Cabaja. 5 minut później arbiter podyktował rzut karny dla Warty po tym, jak boczny sędzia uznał, że Laskowski był faulowany w obrębie „16”. Białożyt zmylił Cabaja i było 1:0. Sędzia doliczył aż 13 minut gry. W 7. minucie podyktował kolejny rzut karny, za faul Cabaja, który obronił strzał Ciarkowskiego.

Inne wyniki: Olimpia Elbląg - Motor Lublin 2:1 (1:1), I mecz: 1:0, awans: Olimpia, Odra Opole - Vineta Wolin 1:1 (1:0), I mecz: 2:0, awans: Odra; Polonia Warszawa - Górnik Wałbrzych 1:0 (1:0), I mecz: 1:1, awans: Polonia.