Kontrolowały mecz od początku do końca

(PAN)
Koszykarki AZS Politechniki Korony Kraków wygrały czwarty mecz w tym sezonie
Koszykarki AZS Politechniki Korony Kraków wygrały czwarty mecz w tym sezonie fot. Michał Gąciarz
I liga koszykarek. Krakowianki przełamały złą passę

AZS Politechnika Korona - MUKS Poznań 62:52 (15:12, 14:9, 19:13, 14:18)

Punkty dla AZS PK: Krzywoń 18, Pasek 10, Rafałowicz 9, Stachura 7, Protasiewicz 6, Wilk 5, Stawarz 2, Homoncik 2, Filipowicz 2, Witkowska 1.

Koszykarki z Krakowa przegrały ostatnie trzy mecze z rzędu i w sobotę wyszły na parkiet mocno zmotywowane. Początek spotkania był popisem gry podopiecznych trenera Wojciecha Radzikowskiego. Dobrze rozgrywała Agata Rafałowicz, która kierowała piłki pod kosz, gdzie Katarzyna Pasek, Agnieszka Krzywoń i Katarzyna Protasiewicz zdobywały punkty. Po 3 minutach gospodynie prowadziły 13:6.

W drugiej kwarcie krakowianki nie zwalniały tempa. Dobrą zmianę dała Maja Stachura, po której rzucie AZS PK prowadził 24:12. Potem pięć punktów z rzędu zdobyła Kinga Wilk i gospodynie prowadziły 29:17.

Trzecia kwarta zaczęła sie od skutecznych rzutów Rafałowicz i Protasiewicz, po których akademiczki prowadziły 34:24. Taką przewagę krakowianki starały się utrzymywać bardzo solidnie pracując w obronie i zmuszając rywalki do oddawania rzutów z nie do końca wypracowanych pozycji.

W czwartej kwarcie bardzo dobrą zmianę dała Krawiec, która walcząc w obronie zebrała siedem piłek. Sposób na obronę AZS PK znajdowała tylko Szloser, ale to było za mało, aby tego dnia skutecznie rywalizować z bardzo dobrze dysponowanym zespołem z Krakowa.