MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Klub Sportowy Prądniczanka. Na stulecie klub ma działać jeszcze lepiej

(PAN)
Mateusz Jeleń (z lewej) jest czołowym zawodnikiem Prądniczanki
Mateusz Jeleń (z lewej) jest czołowym zawodnikiem Prądniczanki fot. Wacław Klag
Wydarzenie. Klub Sportowy Prądniczanka świętował jubileusz 95-lecia. Była okazja do wspomnień oraz ustalenia działań na kolejne lata.

Prądniczanka jest klubem osiedlowym, w którym obecnie prowadzone jest szkolenie w czterech sekcjach: siatkówki, zapasów oraz piłki nożnej kobiet i mężczyzn. Niedawno klub szkolił piłkarki ręczne i tenisistów stołowych.

Jubileusz był okazją do uroczystego odsłonięcia tablicy im. Władysława Kawuli, którego dokonała rodzina legendarnego piłkarza Wisły Kraków (pierwsze futbolowe kroki stawiał w klubie z Czerwonego Prądnika). Innym asem, którym pochwalić się może Prądniczanka to Daniel Górak. Reprezentacyjny tenisista stołowy zaczynał swoją karierę pod okiem trenera Stanisława Wcisły w ciasnych salach Prądniczanki. Osiągał spektakularne sukcesy w młodzieżowych kategoriach wiekowych, potem opuścił Kraków, a za kilka tygodni wystartuje na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Obchody rozpoczęły się od piłkarskich meczów drużyn młodzieżowych, potem zaprezentowała się drużyna kobiet, która wygrała z Puszczą Niepołomice 6:1. Ostatnim sportowym akcentem był mecz pierwszej drużyny Prądniczanki z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, który zakończył się zwycięstwem ekipy jubilata 5:2.

Z okazji jubileuszu specjalnymi nagrodami wyróżnieni zostali najwybitniejsi działacze Prądniczanki: Jacek Sitko, Mateusz Jeleń, Adam Załucki, Andrzej Piwowarczyk oraz Dominik Jaśkowiec. Medalami 105-lecia MZPN prezes Ryszard Niemiec nagrodził następujące osoby: Franciszka Surówkę, Jacka Sitkę, Mariusza Ptaka, Piotra Sędora, Jerzego Starmacha i Leszka Janiczaka. List gratulacyjny od prezydenta Krakowa przekazała wiceprezydent Katarzyna Król.

Wiele wskazuje na to, że obiekt Pradniczanki na jubileusz 100-lecia będzie prezentował się bardzo okazale. Wkrótce ma ruszyć pierwszy etap modernizacji stadionu. Najpierw remontowany ma być dach klubowego budynku oraz trybuny, następnie po zakończeniu rundy jesiennej zacznie się przebudowa murawy, obecną zastąpi sztuczna nawierzchnia. Wymienione zostaną też bramki, odnowione zostaną miejsca za nimi oraz klubowy teren. Na koniec trybuny mają zostać zadaszone.

Z nowego obiektu mają korzystać zespoły piłkarskie, zwłaszcza sekcja kobiet, która bardzo mocno się rozwija. Zespół seniorek najprawdopodobniej w nowym sezonie zagra w drugiej lidze, sukcesy odnoszą zespoły młodzieżowe.

- Coraz więcej dziewcząt zapisuje się do __naszego klubu. Musimy temu wyjść naprzeciw - mówi wiceprezes klubu i szef sekcji piłki nożnej kobiet Piotr Sędor.

Kilka lat temu do użytku oddana została klubowa hala, o co od dawna zabiegali działacze. Dzięki temu nastąpił znaczny wzrost aktywności sportowej, powstała sekcja siatkówki, krótko działała też sekcja szczypiorniaka. Klub ma również możliwość wynajmu sali i znajdujących się w niej pomieszczeń, a zysk przeznacza na działalność statutową. Marzeniem działaczy jest, by za pięć lat móc pochwalić się jeszcze większymi sukcesami sportowymi i organizacyjnymi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski