Klasa okręgowa. Prądnik Sułoszowa rozgromiony w Proszowicach, ale zegar dał radę

Aleksander Gąciarz
Pod bramką Prądnika często się kotłowało. W środku zdobywca dwóch goli Kacper Kwiecień. Aleksander Gąciarz
W niedzielnym meczu I grupy krakowskiej klasy okręgowej Proszowianka pokonała na własnym boisku Prądnik Sułoszowa 9:0 (6:0). Gospodarze powinni wygrać w rozmiarach dwucyfrowych, ale w II połowie zmarnowali kilka wybornych okazji strzeleckich.

Proszowianka wygrała szósty mecz z rzędu i było to z pewnością najłatwiejsze z serii zwycięstw. Mecz wyglądał jak pojedynek pucharowy, w którym spotkały się dwie drużyny, które na co dzień dzielą co najmniej dwie klasy rozgrywkowe. Do przerwy miejscowi robili na boisku co chcieli. Praktycznie każda ich akcja kończyła się zdobyciem gola po wcześniejszej szybkiej wymianie kilku podań i dogrania ze skrzydła w pole karne. Najładniejsze bramki zdobyli Wąsowicz i M. Przeniosło, którzy pokonywali Górkę uderzeniami z dystansu. Wrona z kolei skompletował dublet w odstępie niespełna minuty.

Gdy pierwsza akcja po przerwie zakończyła się bramką tego dnia Kwietnia, wszyscy byli przekonani, że za chwilę skończą się możliwości boiskowego zegara, który pokazuje tylko jednocyfrowe rozstrzygnięcia. Miejscowi jednak od tego momentu wyraźnie stracili koncentrację. Przy dwóch golach, jakie dołożyli do swojego dorobku, ogromny udział mieli rywale. Najpierw Górka wdał się w pojedynek ze Stankiem i stracił piłkę. Potem Świstowski interweniował tak pechowo, że wślizgiem pokonał własnego bramkarza. Gospodarze z kolei swoje okazje marnowali seryjnie i zegara nie trzeba będzie wymieniać na nowszy model.

Piłkarze Proszowianki zadedykowali swoje zwycięstwo Arkadiuszowi Krawcowi, który w ubiegłym tygodniu wziął ślub.

Proszowianka – Prądnik Sułoszowa 9:0 (6:0)

1:0 Kwiecień 5 (głową), 2:0 M. Przeniosło 18, 3:0 Wrona 22, 4:0 Wrona 23, 5:0 Wąsowicz 33, 6:0 Stanek 38, 7:0 Kwiecień 46, 8:0 Stanek 59, 9:0 Świstowski (samobójcza) 75

Proszowianka: O. Kot – Kaczor, Kozerski, Gorczyca, Wieczorek – M. Przeniosło, Polański (55 Kopeć), Wąsowicz (46 Kura), Kwiecień, Wrona (70 Bienias) – Stanek

Prądnik: Górka – Postół (46 Kacper Gęgotek), P. Kaganiec, K. Kaganiec, Woszczek – Karol Gęgotek, Skołucki, Kozioł (66 Pasek), Gorajczyk, Świstowski – Żurada

Żółte kartki: Kozerski – Woszczek