Klasa okręgowa Kraków, grupa II. Prowadząca w tabeli Kaszowianka pewnie pokonała Wisłę Jeziorzany

Kaszowianka jest liderem
Kaszowianka jest liderem Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W meczu 21. kolejki rozgrywek w grupie II klasy okręgowej Kraków Kaszowianka pokonała Wisłę Jeziorzany.

Kaszowianka Kaszów - Wisła Jeziorzany 3:0 (1:0)
Bramki:
1:0 Arynin 36, 2:0 Pabiś 61, 3:0 Zawora 83.

Kaszowianka: Bereta - Nosek, Fijak (54 Pabiś), Klima, Soból (57 Koczwara) - Armatys (74 Pikuła), Tyrpuła, Zawora, Cygnarowicz, Pamuła (67 Klimek) - Arynin (80 Misiewicz).

Wisła: Gruca - Skowronek, D. Korcel (83 Stawowski), K. Korcel, P. Korcel - Nowak, Śladowski (69 Gaweł), Ptaszek (18 Tyrała) - Ł. Sotwin, Galos (87 Mlostek), Sikora (88 Cygan).

Sędziował: Bartosz Pawlik. Widzów: 300. Żółte kartki: Soból, Koczwara, Tyrała.

Lider z Kaszowa nie dopuścił do niespodzianki w starciu z broniącą się przed spadkiem Wisłą, wygrywając pewnie. Gospodarze objęli prowadzenie w 36 min, gdy po akcji Zawory i Armatysa Arynin trafił w dalszy róg. Po zmianie stron faworyt był skuteczny po rzutach rożnych. Po tym jak bramkarz przyjezdnych wypiąstkował piłkę w okolice linii 16 m, Pabiś ładnym strzałem prostym podbiciem zdobył gola na 2:0. Z kolei Zawora po kornerze celnie główkował.

Goście także mogli strzelić bramkę. W I połowie będący w dobrych sytuacjach Ł. Sotwin i Galos źle przyjęli jednak piłkę. Po przerwie Bereta obronił uderzenia Sikory (głową) i Ł. Sotwina (w bliższy róg).