Klasa A Wieliczka. Zieloni Niegowić - UKS Sygneczów [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
Piłka nożna. W meczu 22. kolejki klasy A - w grupie Wieliczka - Zieloni Niegowić wygrali na własnym boisku z UKS Sygneczów. Oto galeria zdjęciowa z tego, co się działo na boisku i poza nim.

Zieloni Niegowić - Sygneczów 3:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Tabak 28, 1:1 M. Stefanik 34, 2:1 Wyporek 53, 3:1 Wyporek 58, 3:2 Baran 70.

Zieloni: Kominiak - Tabak, M. Piwowar (58 P. Piwowar), R. Klaja, Strojny - Kasprzyk, Adrian, Kostuch (75 Bułat), Tomczyk - P. Klaja, Wyporek (70 Szostak).

Sygneczów: Nowak - Kaczor, Figiel, Góra, Wieczorek - M. Stefanik, Bajorek, Michoń (60 Popek), D. Tyrpuła, M. Tyrpuła (50 Nalepa) - A. Stefanik (65 Baran).

Spotkanie było zacięte, wyrównane. 6 minut po pierwszej bramce dla gospodarzy (Tabak wykorzystał centrę z kornera) nadeszła odpowiedź ze strony Sygneczowa (M. Stefanik popisał się silnym strzałem zza „szesnastki”).

Druga połowa meczuzaczęła się od serii dogodnych sytuacji dla miejscowych. Po jednej z nich Wyporek pokonał Nowaka precyzyjnym wolejem. Chwilę później przejął piłkę w środku boisku i po indywidualnej akcji pewnie pokonał bramkarza. Gościom udało się strzelić kontaktowego gola po uderzeniu Barana, ale Zieloni nie dali sobie odebrać zwycięstwa.