"Jaskółki" w finale MMPPK

PIET
ŻUŻEL. We wtorek na torze w Częstochowie rozegrany został zaległy turniej eliminacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Znakomicie spisał się w nim duet "Jaskółek", który wygrał zawody i awansował do finału.

Tarnowianie zawody pod Jasną Górą rozpoczęli od rywalizacji z parą Włókniarza Częstochowa (stowarzyszenie), z którą wygrali 4-2. Duet Tauronu Azotów zdołał wtedy rozdzielić zawodnik gospodarzy Marcin Bubel. W drugim swoim występie "Jaskółki" wygrały ze Startem Gniezno 5-1 i było to bardzo ważne zwycięstwo, które przesądziło o spokojnym awansie tarnowian do finału MMPPK. Bardzo dobrze w wyścigu tym pojechał Szymon Kiełbasa, który umiejętnie blokując Kacpra Gomólskiego wspólnie z Jakubem Jamrógiem dowiózł do mety podwójne zwycięstwo. W kolejnym starcie para Tauronu Azotów pokonała 5-1 osamotnionego zawodnika KSM-u Krosno Mateusza Szostka. Sporo emocji kibice przeżyli w czasie czwartego występu tarnowian, który tym razem dość pechowo przegrali z duetem Marmy Hadykówki Rzeszów 2-4.

Wyścig ten wygrał niepokonany w całych zawodach Dawid Lampart, natomiast największym pechowcem tego biegu był Jamróg, który jadąc na drugim miejscu miał defekt motocykla i musiał zjechać z toru. Dwa ostatnie swoje biegi "Jaskółki" wygrały po 5-1. Najpierw pokonały duet Speedway Wandy Kraków, natomiast w przedostatnim wyścigu zawodów osamotnionego zawodnika GTŻ Grudziądz Pawła Kaczorowskiego.

Z eliminacji częstochowskiej do finału MMPPK, który rozegrany zostanie 12 czerwca w Gorzowie obok zwycięzców turnieju duetu Tauronu Azotów Tarnów awans wywalczyła także para Marmy Hadykówki Rzeszów.

WYNIKI:

1. Tauron Azoty Tarnów 26 pkt. - Szymon Kiełbasa 15 (3,2,2,2,3,3), Jakub Jamróg 11 (1,3,3,d,2,2); 2. Marma Hadykówka Rzeszów 23 pkt. - Dawid Lampart 18 (3,3,3,3,3,3), Łukasz Kret 5 (2,0,1,1,1,0); 3. Start Gniezno 20 pkt. - Kacper Gomólski 14 (2,1,3,3,2,3), Marcin Wawrzyniak 6 (3,0,1,2,0,0); 4. Włókniarz Częstochowa (stowarzyszenie) 19 pkt. - Marcin Bubel 14 (2,3,2,3,2,2), Rafał Malczewski 5 (0,2,0,2,d,1); 5. Speedway Wanda Kraków 16 pkt. - Bartosz Szymura 9 (2,2,2,1,0,2), Janusz Baniak 7 (1,1,3,d,1,1); 6. KSM Krosno 13 pkt. - Mateusz Szostek 13 (1,3,1,2,3,3); 7. GTŻ Grudziądz 8 pkt. - Paweł Kaczorowski 7 (1,1,1,1,2,1), Piotr Tabaka 1 (0,0,0,0,1,-).