Janowicz lepszy od Falli. Teraz zagra z Japończykiem

(AIP, BK)
Tenis. W II rundzie zaliczanego do cyklu ATP World Tour turnieju w Halle (pula nagród 1,5 mln euro) Jerzy Janowicz pokonał Kolumbijczyka Alejandro Fallę 6:2, 5:7, 6:2. Nasz najlepszy tenisista awansował do ćwierćfinału.

Obaj tenisiści nie spotkali się pierwszy raz. Dla Janowicza pojedynek z Fallą był rewanżem za Indian Wells sprzed roku, gdy musiał uznać wyższość Kolumbijczyka.

Tym razem mecz od początku układał się po myśli Polaka. Janowicz pewnie wygrał pierwszego seta.

Problemy zaczęły się w drugiej, mocno wyrównanej partii. Janowicz dał się przede wszystkim przełamać. Później Polak w decydującym momencie, przy piłce setowej Falli, trafił jeszcze w siatkę i z wygranej w tym secie mógł się cieszyć kolumbijski tenisista.

Decydujący, trzeci set polski zawodnik wygrał w takim samym stosunku, jak pierwszą partię. Tym razem gra była jednak o wiele bardziej zacięta niż mógłby świadczyć o tym końcowy wynik. Ostatecznie jednak Janowicz wykorzystał swoją drugą piłkę meczową i zakończył całe spotkanie.

Teraz na Polaka czeka już Japończyk Kei Nishikori. To zawodnik, który w turnieju w Halle jest rozstawiony z numerem dwa. Wczoraj Japończyk pokonał reprezentanta gospodarzy, Dustina Browna 7:5, 6:1.